اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتالاخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

۹ میلیارد دلار دارایی رمزنگاری بانک‌های جهان

اولین مطالعه در نوع خود که توسط کمیته نظارت بانکی بازل منتشر شد، نشان می‌دهد که بزرگترین مؤسسات مالی جهان در معرض تقریباً ۹.۴ میلیارد یورو (۹ میلیارد دلار) دارایی‌های رمزنگاری هستند. مقاله تحقیقاتی که توسط دبیرخانه کمیته بازل، Renzo Corrias نوشته شده است، توضیح می‌دهد که از مجموع ریسک کل بانک‌ها، قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال حدود ۰.۰۱ درصد از کل مواجهه‌ها تخمین زده می‌شود.

 

بانک‌ها ۹ میلیارد دلار ارزهای دیجیتال دارند

مطالعه اخیر که توسط کمیته نظارت بانکی بازل (BCBS) منتشر شده است، توضیح می‌دهد که بانک‌های برتر جهان در معرض حدود ۹ میلیارد دلار ارزهای دیجیتال قرار دارند. BCBS یک سازمان جهانی متشکل از اعضای مرتبط با بانک‌های مرکزی و موسسات مالی جهان از حوزه‌های قضایی بی‌شمار است.

 

این مطالعه با نام قرارگیری بانک‌ها در برابر دارایی‌های رمزنگاری شده، مجموعه داده‌ای جدید (Banks’ exposures to cryptoassets – a novel dataset) توسط دبیرخانه رنزو کوریاس نوشته شده است. هدف این تحقیق ایجاد یک استاندارد جهانی اولیه در مورد رفتار محتاطانه با قرار گرفتن در معرض دارایی‌های کریپتو بانک‌ها است.

 

مجموع قرار گرفتن در معرض دارایی‌های رمزنگاری شده گزارش شده توسط بانک‌ها به حدود ۹.۴ میلیارد یورو می‌رسد. به طور نسبی، این مواجهه‌ها تنها ۰.۱۴ درصد از کل مواجهه‌ها را بر اساس میانگین موزون در بین نمونه بانک‌هایی که قرار گرفتن در معرض دارایی‌های کریپتو را گزارش می‌کنند، تشکیل می‌دهند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا