ورشکستگی شرکت استخراج بیت کوین Core Scientific

شرکت برجسته ماینینگ بیت کوین، Core Scientific، آخرین شرکتی است که قصد دارد فصل ۱۱ حفاظت از ورشکستگی را در تگزاس ارائه دهد. شرکت‌های ماینینگ پس از فروپاشی FTX سم بنکمن فراید، دچار آشفتگی و یک بحران پایدار اعتماد در دارایی‌های دیجیتالی شده اند. در حالی که استخراج‌کنندگان بیت کوین ممکن است در معرض مستقیم صرافی رمزارز که اکنون فروپاشیده است، قرار نداشته باشند، چرخش بعدی رویدادها و سقوط قیمت متعاقب آن بیشتر آنها را به ورشکستگی تهدید می‌کند.

 

Core Scientific درخواست ورشکستگی فصل ۱۱ داد

بر اساس گزارش CNBC، ارزش بازار Core Scientific تا پایان معاملات روز سه‌شنبه به ۷۸ میلیون دلار کاهش یافته است که از ارزش ۴.۳ میلیارد دلاری ژوئیه گذشته از زمان عرضه در Nasdaq از طریق یک شرکت خرید با هدف ویژه یا SPAC، خیلی کاهش یافته است.

 

در سال گذشته، سهام آن بیش از ۹۸ درصد کاهش یافته است. علیرغم ایجاد جریان نقدی مثبت، وجه نقد برای شرکت برای بازپرداخت بدهی تامین مالی بدهی تجهیزاتی که اجاره کرده بود کافی نیست. این شرکت برنامه‌ای برای انحلال ندارد و در عوض به فعالیت عادی خود ادامه خواهد داد.

 

منابع آشنا با امور مالی شرکت انتظار دارند که این شرکت با صاحبان اوراق بهادار ارشد به توافق برسد و بخش عمده‌ای از بدهی خود را در اختیار داشته باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا