اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

احتمال ورشکستگی Credit Suisse و Deutsche Bank

بیش از یک دهه از بحران مالی ۲۰۰۷-۲۰۰۸ می‌گذرد، زمانی که Lehman Brothers، چهارمین بانک سرمایه‌گذاری بزرگ در ایالات متحده، سقوط کرد و ورشکست شد. نزدیک به ۱۴ سال بعد، Credit Suisse و Deutsche Bank، دو بانک بزرگ جهان، از ارزش‌گذاری‌های نامطلوب رنج می‌برند و سطح بیمه نکول اعتباری بانک‌ها به درجه‌هایی نزدیک می‌شود که از سال ۲۰۰۸ مشاهده نشده است!

 

ارزش‌گذاری‌های Credit Suisse و Deutsche Bank تحت تأثیر بازار نامطلوب قرار گرفته است و سرمایه‌گذاران در مورد ریسک سیستماتیک برای اقتصاد جهانی بحث می‌کنند

در هفته اول اکتبر، اقتصاد جهان همچنان تاریک به نظر می‌رسد زیرا قیمت انرژی و گاز به بالاترین حد خود رسیده است، تورم در بسیاری از کشورها به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته رسیده است، زنجیره تامین شکسته شده است، بازارهای سهام ارزش قابل توجهی از دست داده اند و تنش‌ها بین غرب و روسیه بالا رفته است.

 

در میان این اقتصاد بد، دو تا از بزرگ‌ترین بانک‌های سرمایه‌گذاری در حال فرار از ارزش‌گذاری‌های پایین هستند. داده‌های بازار نشان می‌دهد که Credit Suisse Group AG و Deutsche Bank AG در ارزش های بسیار پایینی معامله می‌شوند که از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ مشاهده نشده است.

 

در پایان ماه اوت، دویچه بانک مسائل مربوط به Credit Suisse را تجزیه و تحلیل کرد و تحلیلگران بانک خاطرنشان کردند که یک شکاف ۴.۱ میلیارد دلاری وجود دارد که باید برای مبارزه با رفاه مالی موسسه مالی پر شود. علاوه بر این، سطوح بیمه پیش‌فرض اعتباری (CDS) Credit Suisse شبیه همان سطوح CDS است که Lehman Brothers درست قبل از ورشکستگی بانک داشت.

 

مدیر عامل Credit Suisse، اولریش کورنر اخیراً توضیح داد که شرکت او با لحظه بحرانی روبرو است و او تاکید کرد که موسسه مالی مستقر در سوئیس دارای پایه سرمایه و نقدینگی قوی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا