اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

هشدار بانک مرکزی اسپانیا در مورد ارزهای دیجیتال

بانک مرکزی اسپانیا گزارش جدیدی منتشر کرده است که به موضوع محبوبیت استفاده از ارزهای دیجیتال و تأثیرات احتمالی آن بر ثبات مالی کشور می پردازد. در این سند، بانک توضیح می‌دهد که این دارایی‌ها که ظاهراً پشتوانه‌ای ندارند، می‌توانند از طریق پذیرش توسط مؤسسات سنتی و فقدان مقررات در مورد آنها، خطرات سیستمی را ایجاد کنند.

 

به گفته بانک اسپانیا، دارایی‌های رمزنگاری می‌توانند خطرات سیستمیک ایجاد کنند

بانک مرکزی اسپانیا گزارش جدیدی منتشر کرده است که در آن درباره رشد اقتصاد ارزهای دیجیتال و اثرات احتمالی آن بر سیستم اقتصادی سنتی هشدار داده است. بر اساس این گزارش، در حالی که بازار ارزهای دیجیتال هنوز محدود در نظر گرفته می‌شود، رشد تصاعدی آن و این واقعیت که بیشتر ارزش بازار از دارایی‌های ارزهای دیجیتال بدون پشتوانه می‌آید، می‌تواند برای اقتصاد جهانی خطراتی ایجاد کند.

این ریسک سیستمی با پیوندهای رو به رشد بین ارزهای دیجیتال و اقتصاد سنتی توضیح داده می شود. در این مورد، بانک اسپانیا دو بردار ممکن را شناسایی می کند. اولین مورد به نوسانات بالا این دارایی ها و همبستگی آنها با بازارهای سنتی مربوط می شود. در این باره سند به اطلاع می رساند:

نوسانات بالای دارایی های کریپتو ممکن است به این پویایی ها کمک کند، اصلاحات در این دارایی ها به نفع اصلاح عمومی تر در قیمت دارایی های مالی است.

 

دومین بردار ریسک مربوط به افزایش ارزش بازار استیبل کوین های سنتی مانند USDT و USDC است که ناشران آنها را مجبور می کند تعداد بالایی از دارایی های پشتیبانی را حفظ کنند. این ممکن است بر قیمت‌های این دارایی‌های ایمن در مورد عملکرد تسریع شده ناشی از شرایط بازار تأثیر بگذارد.

 

مقررات هنوز وجود ندارد

این گزارش همچنان توضیح می‌دهد، در حالی که این دارایی‌های رمزنگاری خطرات قابل‌توجهی برای اقتصاد جهانی ایجاد می‌کنند، مقررات هنوز در حال ایجاد است و نتوانسته به طور جامع به این نگرانی‌ها رسیدگی کند. اسپانیا توانایی تنظیم ارزهای دیجیتال را ندارد و به تازگی مجموعه ای از قوانین و توصیه هایی را در مورد کمپین های تبلیغاتی مرتبط با این عناصر صادر کرده است.

سند تصریح می کند که:

در این زمینه فقدان مقررات ملی خود در مورد دارایی های کریپتو، بانک اسپانیا در حال حاضر ظرفیت تنظیم، مجوز یا نظارت بر عملکرد بازارهای دارایی کریپتو یا شرکت کنندگان آن را ندارد.

 

اسپانیا و سایرین در اتحادیه اروپا منتظر تایید MiCA، چارچوب قانون Markets in Crypto Assets هستند، که طبق گزارش های اخیر، نهادهای فرا ملی را برای نظارت بر عملیات ارزهای دیجیتال در اروپا تعیین می کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا