پرداخت‌های بین‌المللی کریپتویی بانک روسیه

یکی از اعضای مدیریت ارشد بانک مرکزی روسیه فاش کرد که بانک مرکزی روسیه قصد دارد از ارز دیجیتال برای پرداخت‌های فرامرزی در آزمایشی با شرکت‌های خصوصی استفاده کند. این آزمایش تحت یک رژیم قانونی ویژه که در حال حاضر در دست توسعه است، انجام خواهد شد.

 

بانک مرکزی روسیه در بحبوحه تحریم‌های مالی، تسویه‌حساب‌های کریپتویی را بررسی می‌کند

اولگا اسکوروبوگاتووا، معاون اول رئیس این نهاد پولی روز دوشنبه اعلام کرد، بانک مرکزی روسیه (CBR) قصد دارد تسویه‌حساب‌های تجاری بین المللی با ارزهای دیجیتال را آزمایش کند.

 

او به نقل از خبرگزاری تاس گفت:

ما اکنون در چارچوب رژیم قانونی آزمایشی که آماده می‌کنیم، برنامه‌ریزی می‌کنیم تا استفاده از ارز دیجیتال را برای تسویه‌حساب‌های بین‌المللی، یعنی برای فعالیت‌های اقتصادی خارجی امتحان کنیم.

 

 

اسکوروبوگاتووا که در دومای دولتی، مجلس سفلی پارلمان روسیه صحبت می‌کرد، توضیح داد که این پروژه آزمایشی با شرکت‌های علاقه‌مند انجام خواهد شد. با این حال، وی به طور مشخص به نامی از شرکت‌کنندگانی که به آن ملحق خواهند شد اشاره نکرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا