اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

افزودن دارایی‌های دیجیتال به حساب‌های بانکی روسیه

بانک مرکزی روسیه دارایی‌های دیجیتال از جمله نسخه دیجیتال روبل روسیه را در پیش‌نویس نمودار حساب‌های بانکی جدید منتشر کرده است. در آینده، موسسات مالی قادر خواهند بود داده‌هایی درباره عملیات با این دارایی‌ها ارائه دهند.

 

بانک‌های روسیه ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی در حسابداری خود ثبت می‌کنند

بانک مرکزی روسیه (CBR) پیش نویس نمودار حساب‌های بانکی به روز شده سال آینده را منتشر کرد. از سال ۲۰۲۳، وام دهندگان روسی ملزم خواهند بود انواع جدیدی از تراکنش‌ها، از جمله جریان‌های روبل دیجیتال و عملیات با دارایی‌های مالی دیجیتال (DFA) را در نظر بگیرند.

 

این مقام پولی آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را در سال جاری گسترش داده است و امیدوار است در اوایل سال ۲۰۲۳ تسویه‌حساب با ارزش واقعی را به صورت آزمایشی اجرا کند. مقامات در مسکو همچنین در حال تلاش برای تنظیم جامع‌تر ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند.

 

 

قانون فعلی DFA بیشتر به کوین‌ها و توکن‌ها با یک صادرکننده اشاره دارد، اما لایحه جدید ارز دیجیتال با هدف پوشش کامل‌تر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین است. در بحبوحه تحریم‌های اعمال شده به دلیل تشدید جنگ در اوکراین، روسیه امیدوار است که از روبل دیجیتال و دارایی‌های رمزنگاری برای تسویه‌حساب‌های بین المللی استفاده کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا