اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

بانک مرکزی چین و افزایش استفاده از یوان دیجیتال

بانک خلق چین خواستار گسترش مجموعه سناریوهای مورد استفاده برای ارز دیجیتال بانک مرکزی خود شده است. مقام پولی معتقد است که ارتباط عمیق‌تر با پلتفرم‌های پرداخت الکترونیکی سنتی، استفاده از یوان دیجیتال را برای مصرف‌کنندگان راحت‌تر می‌کند.

 

بانک مرکزی چین بر گسترش یوان دیجیتال اصرار دارد

تنظیم کننده سیاست پولی چین خواستار بهبود ادغام بین سیستم یوآن دیجیتال (e-CNY) و ابزارهای سنتی برای پرداخت‌های الکترونیکی شده است. بانک خلق چین (PBOC) می‌گوید این کار، راحتی را برای کاربران ارز دیجیتال بانک مرکزی آن (CBDC) افزایش می‌دهد.

 

فن ییفی، معاون رییس PBOC در بیانیه‌ای در طی مجمع اخیر در مورد بحث مالی دیجیتال که در پکن برگزار شد، تاکید کرد:

برای دستیابی به آن، باید تلاش‌های بیشتری برای گسترش سناریوها و محیط استفاده از یوان دیجیتال انجام شود.

 

به نقل از پورتال خبری China.org.cn که توسط دولت اداره می‌شود، فن توضیح داد که مقررات و استانداردها در زمینه هایی مانند هویت دیجیتال و کدهای QR باید یکپارچه شوند تا اتصال بین انواع مختلف سیستم‌های پرداخت تسهیل شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا