قوانین کریپتویی بانک‌ها توسط کمیته بازل

کمیته بازل، سازمانی که مسئول تنظیم استانداردهای بانکی جهانی است، قوانین جدید خود را در مورد بانک‌ها و قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال نهایی کرده است. این سند دو کلاس مختلف دارایی‌های کریپتو را ایجاد می‌کند، از جمله دارایی‌های واقعی و استیبل کوین‌های کریپتویی در یکی و سایر ارزهای دیجیتال در دیگری و تبعیض در وثیقه و مقداری که بانک‌ها ممکن است برای هر یک نگه دارند، وجود دارد.

 

کمیته بازل قوانین نهایی را برای کریپتو تعریف می‌کند

با ورود بانک‌ها به حوزه خدمات ارزهای دیجیتال، سازمان‌های استاندارد اکنون راه‌هایی را تعریف می‌کنند که در آن موسسات مالی سنتی می‌توانند کریپتو را نگه دارند. کمیته بازل که سازمان تنظیم استاندارد برای بانک‌ها در سطح جهانی است، قوانینی را نهایی کرده است که الزاماتی را برای بانک‌ها برای مجاز به قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال تعریف می‌کند و دارایی‌ها را به دو گروه مختلف تقسیم می‌کند.

 

گروه اول شامل استیبل کوین ها و دارایی‌های توکن شده است، در حالی که گروه دوم شامل سایر ارزهای دیجیتال است.

 

از جمله دستورالعمل‌های جدیدی که در ۱۶ دسامبر توسط این موسسه اعلام شد، ایجاد حداکثر میزان ارز دیجیتالی است که بانک‌ها می‌توانند داشته باشند. توصیه می‌شود که این ۱٪ از سرمایه ردیف ۱ آنها باشد که شامل دارایی‌های اصلی چنین موسساتی مانند ذخایر و سهام است. با این حال، کمیته بازل ۲٪ را به عنوان حداکثر مقدار کریپتویی که بانک‌ها می‌توانند نگه دارند تعیین می‌کند.

 

استیبل کوین‌هایی که جزء گروه اول هستند باید قوانین سخت‌گیرانه‌ای را رعایت کنند تا به عنوان وثیقه در نظر گرفته شوند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا