بنگلادش و هند با ارزهای ملی تجارت می‌کنند

بنگلادش و هند تصمیم گرفته اند تا تسویه‌حساب‌های تجاری را با ارزهای خود انجام دهند و سلطه دلار آمریکا را دور بزنند. به گفته منابع بانک بنگلادش، این تصمیم به دلیل مشکلات نقدینگی ارزی که بنگلادش با آن مواجه است و جریان واردات به این کشور را مختل می‌کند اتخاذ شده است.

 

بنگلادش و هند تجارت دوجانبه با ارزهای ملی انجام می‌دهند

دولت‌های بنگلادش و هند تصمیم گرفته اند که تسویه‌حساب‌های تجاری دوجانبه خود را به ارزهای ملی و به دور از تسلط دلار آمریکا انجام دهند. به گفته منابع محلی، هدف از این تصمیم حفاظت از جریان واردات به بنگلادش است، بنگلادش در حال حاضر با مشکلات نقدینگی دلار آمریکا در نتیجه تأثیرات درگیری روسیه و اوکراین مواجه است.

 

علاوه بر این، این تصمیم همچنین مجموعه‌ای از هزینه‌های مربوط به استفاده از دلار آمریکا را کاهش می‌دهد و آن را برای روپیه هند و تاکاهای بنگلادش تغییر می‌دهد.

 

مزبل حاک، مدیر اجرایی بانک بنگلادش، اظهار داشت:

هند شریک تجاری بزرگ بنگلادش است. بنگلادش مقدار زیادی کالا از هند وارد می‌کند. بنابراین، چنین تصمیمی هزینه تجارت را کاهش می‌دهد، معاملات را سرعت می‌بخشد و تجارت منطقه‌ای را تقویت می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا