اندیکاتور AO چیست؟ + آموزش اندیکاتور Awesome Oscillator

اندیکاتور Awesome Oscillator

اندیکاتور AO  یکی از اندیکاتور های محبوب برای تحلیل های تکنیکال در بازار های مالی است که توسط Bill williams، یکی از بزرگان بازار های سرمایه گذاری با بیش از ۵۰ سال سابقه در این زمینه طراحی و ساخته شد. سازنده این اندیکاتور در توصیف آن به عنوان بهترین اندیکاتور مومنتوم نام برده است. این اندیکاتور یکی از آسان ترین و در عین حال کاربردی ترین اندیکاتور های بازار های مالی است. اندیکاتور ها در تحلیل های تکنیکال و پیش بینی روند بازار کاربرد فوق‌العاده ای دارند که در ادامه این مقاله به بررسی اندیکاتور AO میپردازیم.

 

اندیکاتور AO چیست؟

اندیکاتور Awesome oscillator به معنی اندیکاتور فوق‌العاده یا شگفت انگیز است که روند فعلی بازار را با در نظر گرفتن گذشته و حرکت های گذشته بازار تعیین میکند و همانطور که از Oscillator نامش پیداست، یک نوسانگر است. این اندیکاتور به تریدر ها هشدار میدهد که بازار بر روی روند صعودی است یا درگیر روند نزولی میباشد. لازم به ذکر است با وجود تمام تعریف ها و تمجید ها، این اندیکاتور همانند تمام اندیکاتور های دیگر نمیتواند رفتار بازار را به طور تضمینی برای شما مشخص کند پس همواره در معاملات خود تعیین حد ضرر و مدیریت معاملات خود را مد نظر قرار دهید.

 

اندیکاتور شگفت انگیز

 

نحوه کار با اندیکاتور Awesome Oscillator

این اندیکاتور در زیر نمودار تکنیکال به صورت هیستوگرامی دیده میشود که با توجه به رفتار آن میشود اقدام به استفاده و پیش بینی شرایط نمود. این اندیکاتور در ناحیه مثبت و منفی نوسان میکند و خط میان آنها خط صفر است، اگر این اندیکاتور در حال کراس خط صفر از پایین به بالا باشد میتواند نشان دهنده سیگنال خرید باشد و اگر برعکس آن اتفاق بیفتد و از منطقه مثبت وارد منطقه منفی شود نشان دهنده سیگنال فروش است. سه استراتژی برای کار با این اندیکاتور وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی آنها میپردازیم.

 

برای بررسی موارد بیشتر و آموزش های لازم در مورد تحلیل در بازار ارز های دیجیتال پیشنهاد میشود از صفحه آموزش تحلیل وبسایت ما بازدید نمائید.

 

استراتژی عبور از خط صفر (Zero line crossover)

یکی از ساده‌ترین سیگنال هایی که میتوان از این اندیکاتور گرفت عبور از خط صفر است، زمانی که سیگنال ها از زیر صفر به سمت بالای صفر عبور میکنند میتوان گفن که بازار در حالت صعودی بوده و این سیگنال گاوی است. در حالت دیگر زمانی که خط از سمت بالای صفر به سمت زیر صفر حرکت کند میتوان گفت بازار نزولی و سگنال خرسی است و شما میتوانید پووزیشن ههای خود را بر این اساس انتخاب و پیش بینی کنید.

 

عبور از خط صفر

 

استراتزی قله های دوقلو (Twin Peaks)

سیگنال قله های دوقلو خود به دو دسته صعودی یا گاوی و نزولی یا خرسی تقسیم میشوند، این تکنیک تفاوت میان دو قله متوالی در روند های صعودی و نزولی را در نظر میگیرد و با در نظر گرفتن این شرایط روند بعدی بازار را پیش بینی میکند.

سیگنال صعودی در زمانی نمایش داده میشود که هر دو قله در زیر خط صفر تشکیل شوند و قله اولی که تشکیل میشود باید بلندتر از قله دوم باشد در این صورت سیگنال صادره صعودی است و میتوانید اقدام به خرید کنید، اگر دو قله در منطقه بالای صفر یعنی در منطقه صعودی باشند و ارتفاع قله دوم نسبت به قله اول کمتر باشد در اینصورت سیگنال صادره سیگنال نزولی و فروش میباشد.

 

دو قله

 

استراتژی نعلبکی (Saucer)

از دیگر روش ها برای پیش بینی روند بازار در اندیکاتور AO، استفاده از الگوی نعلبکی است که این الگو به تغییرات لحظه ای قیمت اشاره میکند. سه میله متوالی نشانگر این سیگنال است که در دو حالت صعودی و نزولی ظاهر میشود. زمانی که دو هیستوگرام در بالای صفر قرمز دیده شود و سومین هیستوگرام سبز باشد و بلندتر از دومی باشد شما میتوانید در هیستوگرام چهارم سفارش خرید بگذارید،  این علامت ها نشانه صعود و یا سیگنال صعودی است.

در سیگنال نزولی یا خرسی هیستوگرام ها زیر خط صفر قرار دارند و پس از ظهور دو هیستوگرام سبز زیر خط صفر، سومین هیستوگرام قرمز است و کوتاه تر از میله دوم است، در این زمان شما باید قبل از میله چهارم درخواست فروش بگذارید.

 

نعلبکی

 

جمع‌بندی

اندیکاتور Awesome Oscillator یکی از ابزار های قدرتمند برای تحلیل ها و تشخیص خرید و فروش میباشد که در بالا به بررسی و توضیحات مربوط به انواع استراتژی های آن پرداختیم اما همواره پیشنهاد میگردد قبل از هرگونه سرمایه گذاری و سفارش خرید و فروش، تحقیقات کامل را انجام داده و برای پیش بینی شرایط بازار از چندین ابزار و تحلیل استفاده کنید تا در بهترین حالت به انجام پیش بینی شرایط بازار و انجام معاملات خود بپردازید. همچنین میتوانید برای بررسی موارد بیشتر از وبسایت tradingview.com نیز استفاده کنید. امیدواریم با مقاله بالا قدم مثبتی در این مسیر برای شما برداشته باشیم.

۵/۵ - (۴ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا