میانگین کارمزد انتقال بیت کوین ۹۲ درصد افزایش یافت

با ۱۳.۱۵ میلیون Ordinal در بلاکچین بیت کوین، تقاضا همچنان باعث بالا نگه داشتن کارمزدهای انتقال شبکه شده است، زیرا میانگین کارمزد برای تراکنش‌های زنجیره‌ای ۰.۰۰۰۱۲ BTC یا ۳.۵۴ دلار برای هر تراکنش است. علاوه بر این، از ۱۸ ژوئن ۲۰۲۳، میانگین کارمزدهای بلاکچین بیت کوین بیش از ۹۲ درصد افزایش یافته است که از ۱.۸۴ دلار به هزینه انتقال فعلی افزایش یافته است.

 

افزایش کارمزد بیت کوین در حالی که حجم نقل و انتقالات تایید نشده بالا باقی مانده است

طبق گزارش bitinfocharts.com در ۲۲ ژوئن ۲۰۲۳، کارمزدهای بیت کوین طی چهار روز گذشته ۹۲ درصد افزایش یافته است. طبق داده‌های bitinfocharts.com، میانگین کارمزدها از ۲۳ آپریل، تقریباً ۶۰ روز پیش، بالای آستانه ۱ دلار باقی مانده است. در ۸ می، میانگین کارمزد به ۳۱ دلار برای هر تراکنش به بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۳ رسید. افزایش کارمزدها را می‌توان به نقل و انتقالات مالی مکرر که در سراسر زنجیره پخش می‌شود و هجوم Ordinalها نسبت داد که منجر به افزایش تعداد نقل و انتقالات شده است.

 

هزینه‌های انتقال متوسط نیز افزایش یافته است و تا زمان انتشار، داده‌های bitinfocharts.com نشان می‌دهد که میانگین کارمزد در زنجیره در ۲۲ ژوئن ۲۰۲۳، ۰.۰۰۰۰۵۳ BTC یا ۱.۶۰ دلار برای هر انتقال است. این به دنبال پایین‌ترین قیمت ۰.۶۹۴ دلاری به ازای هر تراکنش ثبت شده در ۱۸ ژوئن است که نشان‌دهنده افزایش بیش از ۱۳۰ درصدی کارمزدهای متوسط در عرض چهار روز است. علاوه بر این، آمار بایگانی‌شده از mempool.space نشان می‌دهد که تقریباً ۳۳۹,۹۳۶ تراکنش تأیید نشده تا ساعت ۱:۰۱ بعد از ظهر وجود داشته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا