تحلیل آوالانچ، پایان صعود؟ ۲۹ تیر ۱۴۰۱

ارز دیجیتال آوالانچ روز‍‌های گذشته را با صعود پشت‌سر گذاشت، در تحلیل آوالانچ هفته‌های گذشته دیدیدم که این ارز دیجیتال از کانال صعودی خود خارج شده بود، هم‌اکنون پول بک خود به این کانال از دست رفته را تکمیل کرده است. پول‌بکی که چیزی در حدود ۴۰ روز به طول انجامید. هم‌اکنون آوالانچ به سطح مقاومت کلیدی خود رسیده است. تا‌کنون خریداران به درستی موفق به نگهداشتن قیمت شده‌اند. حال باید دید واکنش قیمت به این سطح چگونه خواهد بود آیا آوالانچ به صعود ادامه می‌دهد؟ یا قیمت باری دیگر باز خواهد گشت.

 

نمودار روزانه آوالانچ
نمودار روزانه آوالانچ

 

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، آوالانچ به سطح مقاومت کلیدی خود رسیده که تلاقی خط روند داینامیک از دست رفته و مقاومت استاتیک است. احتمال اینکه آوالانچ از این سطح پس زده شود بیش‌تر است با این حال هنوز هیچ واکنش صعودی دیده نشده و باید تا زمان دیدن سیگنال‌ها صبر کرد.

اندیکاتور RSI نشان‌گر مامنتوم صعودی خوبی است. اما به تنهای نمی‌توان به سیگنال این اندیکاتور اتکا کرد و وارد معامله خرید شد. تا زمانی که قیمت زیر مقاومت‌های خود نوسان می‌کند، احتمال ریزش بیشتر در نظر گرفته می‌شود.

  • در این نقطه آوالانچ در موقعیت خرید قرار ندارد، خرید زیر سطوح مقاومتی امری اشتباست و بهتر است تا واکنش قیمت نسبت به سطح صبر کرد.
  • اگر در کف‌های پایین‌تر به دید کوتاه مدت اقدام به خرید آوالانچ کرده‌اید، اکنون می‌توانید بخشی از معامله خود را سیو سود کنید.

 

تمامی تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و مشاوره سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا