قوانین ارز دیجیتال اروپاقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در اتریش

قوانین کلی در کشور اتریش

در حال حاضر قوانین ارزهای دیجیتال در اتریش به طور مشخص اعلام نشده است. در حال حاضر ارزهای دیجیتال در قوانین کشور قانونی به شمار نمی‌آیند. اما مقامات مالی کشور در سال ۲۰۲۰ اعلام نمودند که برای اشخاص و یا بیزینس‌های مرتبط با ارز دیجیتال که از قوانین ضد پولشویی پیروی نمی‌کنند جریمه‌ای تا ۲۰۰,۰۰۰ یورو در نظر گرفته است.

نظارت مالی در اتریش به ارزهای دیجیتال همانند دارایی‌های دیجیتال نگاه می‌کند و از همین رو قوانین مالیاتی را نیز بر همین اساس در نظر می‌گیرد که به آن هم خواهیم پرداخت. این نهاد، دارایی‌های دیجیتال را همچون بیت‌کوین ارز رسمی به شمار نمی‌آورد. در عوض به عنوان دارایی‌هایی به حساب می‌آورد که فاقد استهلاک می‌باشند.

قوانین ارزهای دیجیتال در اتریش به صورت کلی

دولت اتریش به تمام سرمایه‌گذاران در این بازار هشدار داده است که به دلیل عدم داشتن کنترل بر روی ارزهای دیجیتال احتیاط کنند. مقامات مالی کشور در قوانین ارزهای دیجیتال در اتریش اعلام کرده است که این رمزارزها به عنوان ابزار پرداخت به حساب نمی آیند و توسط این ارگان حمایت نمی‌شوند. مشاغل مرتبط با ارزهای دیجیتال می‌بایست از سازمان مالی مجوز کسب کنند.

 

چند درصد از مردم کشور اتریش دارای ارز دیجیتال هستند؟

با توجه به آمار و ارقام اعلام شده حدود ۱.۶۲ درصد کشور در زمان نگارش مقاله دارای ارز دیجیتال هستند که ۱۴۶,۳۹۹ نفر از جمعیت را تشکیل می‌دهند که لزوماً هم از قوانین ارزهای دیجیتال در اتریش پیروی نمی‌کنند.

چند درصد از مردم کشور اتریش دارای ارز دیجیتال هستند

 

قوانین مالیاتی در اتریش

مالیات در این کشور مانند مالیات بر درآمد در نظر گرفته می شود. در رابطه با مالیات بر ارزش افزوده باید گفت که ارزهای دیجیتال از این مالیات معاف هستند. اما چنانچه از این ارزهای رمزنگاری شده به عنوان روش پرداخت استفاده شود و در ازای یک کالا باشد، مشمول مالیات می‌شوند و طبق قوانین ابزار پرداخت برخورد خواهد شد.

در کل، سود حاصل از فروش ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی‌های بیزینسی شمرده می‌شود. همچنین این سودها شامل درآمد از فعالیت‌های تجاری مرتبط با ارزهای دیجیتال می‌باشد. بنابراین تمام این سودهای گفته شده، برای افراد حقیقی و انفرادی تا ۵۵ درصد مالیات بر درآمد در نظر گرفته می شود و برای افراد حقوقی و شرکت‌ها مالیاتی نزدیک به ۲۵ درصد در نظر گرفته می‌شود.

 

استخراج در قوانین ارزهای دیجیتال در اتریش

بر اساس اعلام وزارت مالی کشور، استخراج در قوانین ارزهای دیجیتال در اتریش کاملاً تجاری محسوب می‌شود و مانند تولید کالاهای دیگر با آن برخورد می‌شود. در رابطه با مالیات ماینینگ در این کشور هم باید گفت که استخراج ارزهای دیجیتال مشمول مالیات نخواهد شد چرا که رسید و یا فاکتوری از آنها در دسترس نیست. اما در نهایت قوانین مشخصی در رابطه با چگونگی فرایند ماینینگ گفته نشده است و در حال حاضر مجاز اعلام شده است.

استخراج در قوانین ارزهای دیجیتال در اتریش

 

صرافی های ارز دیجیتال در اتریش

تمام سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال می‌بایست توسط سازمان مالی کشور ثبت‌نام کنند تا احراز آنها ثبت شود. در این صورت مجوزهای لازم را دریافت خواهند کرد تا به فعالیت‌های رمزارزی خود ادامه دهند. شرکت هایی هم که در این زمینه مشغول به کار هستند موظف‌اند تا اطلاعات و جرئیات شرکت‌های خود را به اداره مالی کشور اتریش اعلام کنند تا مجوز مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

صرافی های ارز دیجیتال در اتریش

 

خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده

پلتفرم‌هایی برای تبادل ارزهای دیجیتال وجود دارند. طبق قوانین ارزهای دیجیتال در اتریش، افراد می‌توانند خرید و فروش خود را از صرافی‌ها و یا سازمان‌های دارای مجوز رسمی انجام دهند. به دلیل وجود قوانین ضد پولشویی و حملات تروریستی در این کشور، در تمام این تراکنش‌ها و مبادلات، اطلاعات افراد مبادله‌گر می‌بایست از فیلتر احراز هویت سیستم مالی اتریش عبور کنند.

به علاوه در کشور اتریش دستگاه‌های خود پردازی وجود دارند که ارائه دهنده ارزهای دیجیتال می‌باشند که آنها نیز از قوانین مشابه پیروی می کنند. در این لحظه در خصوص نگهداری این ارزهای دیجیتال (برای سرمایه گذاری و یا سودآوری و فروش) هیچ محدودیت و یا ملزوماتی از سوی دولت در قوانین ارزهای دیجیتال در اتریش قید نشده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

دو + دوازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا