اقدام ضدکریپتویی بزرگترین بانک استرالیا

بانک مشترک المنافع استرالیا قصد دارد پرداخت‌ها را به پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو محدود کند و دلیل آن تهدید کلاهبرداری است. این اقدام ضربه دیگری به صرافی‌های دارایی دیجیتالی وارد می‌کند، در کشوری که در آن سپرده‌گذاری وجوه برای عملیات ارزهای دیجیتال سخت‌تر می‌شود، وارد می‌شود.

 

معامله‌گران کریپتو در استرالیا با محدودیت دیگری در سپرده‌های فیات روبرو می‌شوند

بزرگترین وام‌دهنده استرالیا قصد دارد محدودیت ماهانه ۱۰,۰۰۰ دلار استرالیا (۶۶۶۳ دلار) را برای پرداخت‌های انجام شده به صرافی‌های کریپتویی اعمال کند. در بیانیه‌ای به نقل از بلومبرگ، بانک مشترک المنافع استرالیا (CBA) توضیح داد که برخی از نقل و انتقالات به مدت ۲۴ ساعت نگه داشته می‌شوند یا رد می‌شوند.

 

جیمز رابرتز، مدیر کل خدمات مدیریت کلاهبرداری گروهی در CBA، گفت:

کلاهبرداری‌ها در سرتاسر جهان به عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشروع ظاهر می‌شوند یا وجوه را به صرافی‌های ارزهای دیجیتال منحرف می‌کنند.

 

این گزارش خاطرنشان می‌کند که استرالیایی‌ها حداقل ۳ میلیارد دلار استرالیا به دلیل کلاهبرداری در سال ۲۰۲۲ از دست داده اند که نشان‌دهنده افزایش ۸۰ درصدی نسبت به سال قبل است. به گفته کمیسیون رقابت و مصرف‌کننده استرالیا (ACCC)، کریپتو نقش مهمی در این روند ایفا کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا