اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

وایت پیپر ارز دیجیتال بانک مرکزی استرالیا

بانک مرکزی استرالیا در حال تحقیق در مورد مزایای بالقوه راه‌اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی است. مقام پولی وایت پیپری را منتشر کرد که در آن اهداف خود را تشریح کرد و از افراد علاقه‌مند دعوت کرد تا با پیشنهادها و پروژه‌های آزمایشی در این حرکت شرکت کنند.

 

بانک مرکزی استرالیا CBDC را تا اواسط سال ۲۰۲۳ آزمایش می‌کند

بانک مرکزی استرالیا (RBA) شروع به بررسی موارد استفاده برای نسخه دیجیتالی دلار استرالیا کرده است. در این پروژه مرکز تحقیقات تعاونی مالی دیجیتال (DFCRC)، یک برنامه تحقیقاتی که توسط دولت و بخش مالی تأمین مالی می‌شود، همکاری می‌کند. این دو در هفته جاری یک وایت پیپر برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) منتشر کردند.

 

این سند با عنوان CBDC استرالیا برای نوآوری مالی دیجیتال به جزئیات اهداف اصلی این ابتکار پرداخته و طراحی ارز جدید را توضیح می‌دهد. RBA اعلام کرد از اعضای صنعت دعوت شده است تا موارد استفاده را پیشنهاد دهند که پتانسیل بهبود عملکرد اقتصاد و سیستم مالی استرالیا را دارند.

 

تنظیم‌کننده سیاست پولی گفت که یکی از وظایف کلیدی این است که مدل‌های تجاری را نیز بررسی کنیم که می‌توانند توسط CBDC پشتیبانی شوند. این پروژه آزمایشی که در ماه ژوئیه راه‌اندازی شد و در اواسط سال ۲۰۲۳ تکمیل خواهد شد، همچنین به مقامات مالی اجازه می‌دهد تا جنبه‌های فنی، قانونی و نظارتی مرتبط با انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی را بهتر درک کنند.

 

 

RBA گفت:

موارد استفاده قانع‌کننده، عمده‌فروشی یا خرده‌فروشی، در آزمایش گنجانده می‌شود و برای ارزیابی منطق یک ارز دیجیتال استرالیایی استفاده می‌شود. طیف وسیعی از ذینفعان از جمله موسسات مالی، شرکت‌های فین‌تک، آژانس‌های بخش دولتی و شرکت‌های فناوری از شرکت در این پروژه استقبال می‌کنند.

 

تنظیم‌کننده‌هایی مانند کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC) و مرکز تحلیل و گزارش‌های تراکنش استرالیا (AUSTRAC)، آژانس اطلاعات مالی این کشور، نیز درگیر این کار خواهند شد و روی هرگونه پیامدهای نظارتی که ممکن است در طول آزمایش ایجاد شود، کار خواهند کرد.

 

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا