اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

تمرکز استرالیا بر سود سرمایه از دارایی های رمزنگاری

آژانس مالیاتی استرالیا سودهای مربوط به رمزارزها را در میان چندین حوزه، لیست کرده است، که در آن‌ها تلاش‌های بیشتری برای اطمینان از گزارش صحیح مورد نیاز است. این مقام به مالیات دهندگان یادآور شده است که باید هرگونه سود یا زیان سرمایه از فروش سکه ها و توکن های دیجیتال را محاسبه و در اظهارنامه مالیاتی خود ثبت کنند.

 

مالیات دهندگان استرالیایی هشدار دادند که باید سودهای رمزنگاری را گزارش کنند

اداره مالیات استرالیا (ATO) چهار حوزه کلیدی را که امسال توجه خود را در آنها متمرکز خواهد کرد، اعلام کرده است. اینها شامل نگهداری سوابق، هزینه های مربوط به کار و درآمد و کسورات اموال اجاره ای است. حصول اطمینان از بررسی دقیق تر در مورد گزارش سود سرمایه از اموال، سهام و دارایی های رمزنگاری، لیست اولویت های اعلام شده را تکمیل می کند.

تیم لوه، دستیار کمیسر، خاطرنشان کرد:

ATO مناطق مشکل‌دار را هدف قرار می‌دهد که در آن افراد اشتباه می‌کنند.

 

این مقام عالی رتبه تاکید کرد:

مالیات دهنگان باید در مطالبات خود تجدید نظر کنند و قوانین لازم را رعایت کنند.

 

سازمان مالیاتی به استرالیایی‌ها هشدار می‌دهد که اگر دارایی‌های رمزنگاری‌شده را در این سال مالی، از جمله توکن‌های غیرمثلی (NFT) از بین ببرند، باید هرگونه افزایش سرمایه یا زیان سرمایه را ثابت کنند و آن را در اظهارنامه مالیاتی خود ثبت کنند.

 

لوه نظر داد:

کریپتو یک نوع دارایی محبوب است و ما انتظار داریم در سال جاری شاهد افزایش سرمایه یا زیان سرمایه در اظهارنامه مالیاتی باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد:

ATO می‌داند که بسیاری از ساکنان استرالیا در حال خرید، فروش یا مبادله دارایی‌های دیجیتال هستند، بنابراین مهم است که مردم بدانند این برای تعهدات مالیاتی‌شان چه معنایی دارد.

 

او همچنین به مالیات دهندگان یادآوری کرد:

نمی توانند ضررهای ارزهای دیجیتال را با حقوق و دستمزد خود جبران کنند.

 

تصمیم آژانس برای تمرکز بر گزارش‌دهی و مالیات بر سود سرمایه‌گذاری‌های کریپتو پس از مطالعه اخیر نشان داد که بیش از یک میلیون استرالیایی، یا ۵ درصد از افراد ۱۸ سال و بالاتر، صاحب یک یا چند ارز دیجیتال هستند. به گفته نویسندگان آن از شرکت تحقیقات بازار روی مورگان، مردان جوان استرالیایی محتمل ترین دارندگان ارز دیجیتال هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا