قوانین ارز دیجیتال اقیانوسیهقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در استرالیا

قوانین کلی ارز دیجیتال در استرالیا

استرالیا کشوری پهناور در اقیانوسه می باشد. قوانین ارزهای دیجیتال در استرالیا بسیار تغییر کرده است که با هم مروری بر آنها خواهیم داشت. ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷ به صورت رسمی و قانونی اعلام شد. در کشورهایی که ارز دیجیتال را به رسمیت می شناسند، قوانین ضد پولشویی و تروریستی بر روی فرایند حاکم می شود. بنابراین بدون رعایت این قوانین افراد مجرم شناخته می شوند.

در کشور استرالیا ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین به عنوان دارایی تلقی شده و زیر نظر سرمایه گذاری می باشند. این روند به رشد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال حتما کمک خواهد کرد. برای انجام هر تراکنش و یا معاملاتی هم می بایست در سازمان گزارش دهی و مالی استرالیا عضو شوند. قوانین مشخصی برای ارزهای دیجیتال منتشر نشده است اما ارزهای دیجیتال قانونی هستند. بنابراین هر زمانی که ارزی با ویژگی های خود شامل ارزهای قانونی و مالی قرار گرفت، مشمول قوانین مبارزه با فساد مالی و پولشویی می باشد.

در رابطه با شرکت و یا ارگان هایی که قصد دارند تا از خارج مرز استرالیا ارزهای دیجیتال به داخل کشور منتقل کنند هم محدودیت هایی اعمال شده است. بدین گونه که طبق قوانین ارزهای دیجیتال در استرالیا، این شرکت ها می بایست شرکت تبعه استرالیا را تأسیس کنند.

 

قوانین مالیاتی

همانطور که پیش تر گفته شد ارزهای دیجیتال عضو دارایی های فرد محسوب می شود و این هم به این دلیل است که ارز های دیجیتال نه پول هستند و نه ارز خارجی. در نتیجه مالیات و مالیات بر ارزش افزوده هم برای آن در نظر گرفته می شود. تمام ارزهای دیجیتال که ویژگی های شبیه به بیت کوین را دارند مشمول مالیات می شوند و باید از قوانین سرمایه گذاری هم پیروی کنند. نرخی که برای مالیات تصویب شده است تا حداکثر ۳۰ درصد می باشد.

فرارهای مالیاتی نیز در قوانین ارزهای دیجیتال در استرالیا جایی برای خود دارند. این کشور برای بررسی فرارهای مالیاتی هم چاره ای اندیشیده و این نظارت ها بیشتر و بشتر هم می شوند.

 

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

بنا به قانونی بودن ارزهای دیجیتال در کشور استرالیا بدیهی است که خرید و فروش این ارزها نیز مشکلی ایجاد نمی کند و جرم محسوب نمی شود. تنها موردی که در این بخش باید ماینر ها و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال رعایت کنند، احراز هویت می باشد. کاربران می بایست برای انجام هر تراکنش، خرید یا فروش و یا حتی انجام معاملات از سیستم احراز هویت پیروی کنند. فرایند تایید کردن هویت افراد توسط آژانس اطلاعات مالی استرالیا صورت می پذیرد تا از هرگونه کلاهبرداری و پولشویی تا جای ممکن پیشگیری شود.

برای تمام معاملات و مبادلات در ارزهای دیجیتال حتما باید مجوزی در آن باره از سازمان مالی و اوراق بهادار گرفته شود. سپس اطلاعات هر دو طرف معامله و یا تراکنش می بایست به صرافی ها اعلام و در نهایت در سازمان گزارش دهی استرالیا ثبت شود تا دولت اجازه ی خرید و فروش را بدهد.

 

شرایط استخراج در قوانین ارزهای دیجیتال در استرالیا

هیچ گونه ممنوعیت و یا محدودیتی در ماینینگ ارزهای دیجیتال وجود ندارد و افراد تنها با کسب مجوز می توانند به استخراج رمز ارزهای خود بپردازند. دلیل اخذ مجوز هم اختصاص دادن برق لازمه به ماینر ها می باشد. پیش تر اشاره شد که ارزهای دیجیتال از دارایی فرد به شمار می رود و در نتیجه درآمد ناشی از این استخراج ها هم مشمول مالیات می شود. به علاوه مالیات بر ارزش افزوده نیز باید افراد پرداخت کنند.

در صورتی که گردش حساب این افراد ماینر به بالای ۷۵۰۰۰ دلار برسد می بایست مالیات کالا و یا خدمات را هم پرداخت کنند.

 

استرالیا از ارز دیجیتال ملی برخوردار است؟

در حال حاضر هیچ بیانیه ای مبنی بر ایجاد و یا آزمایش ارز دیجیتال ملی منتشر نشده است. و از آن جایی که از ارزهای دیجیتال به عنوان ارز رسمی در کشور مبادله نمی شود نمی توان از آنها به عنوان روش پرداختی استفاده شود. به دلیل اینکه ایجاد ارز دیجیتال ملی می تواند ارزش پول رایج کشور را هم پایین بیاورد، دولت ارز ملی را در دستور کار خود قرار نداده است.

کشور استرالیا برنامه ای در نظر دارد تا دلار دیجیتال استرالیا را عرضه کند. این دلار همان ویژگی های سابق را دارد تنها با این تفاوت که به صورت دیجیتال عرضه می شود. پلتفرم انتخابی برای این امر هم اتریوم می باشد که باید دید به نتیجه می رسد یا صرفا یک طرح پیشنهادی می باشد.

امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

سیزده − دوازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا