بازی Aurory و توکن آئوری

پس از موفقیت اکسی اینفینیتی، دریچه‌ی جدیدی بر روی کاربرد‌های بلاکچین باز شد که ظهور بازی‌های بلاکچینی بود. بازی‌های بلاکچینی در اوایل مسیر خود بسیار مبتدی و ساده طراحی می‌‎شدند، اما با گذر زمان روز‌به‌روز پیشرفته‌تر خلاقانه‌تر شدند. وجود بلاکچین‌های قدرتمند نسل سوم مانند سولانا نیز در پیشرفت این بازی‌ها بی تاثیر نبود. تاکنون بازی‌های بسیاری ساخته و معرفی شده‌اند. از برخی از آنها تنها یک نام و یک توکن که قیمت آن به صفر میل می‌کند مانده و بعضی از آنها با قدرت برای گرفتن جایگاه بازی‌های متمرکز تلاش می‌کنند. در این مقاله قصد معرفی یکی از بازی‌های موفق بلاکچینی به‌نام آئوروری را داریم که در بستر بلاکچین سولانا ساخته شده و تاکنون پیشرفت خوبی از خود نشان‌داده است.

برای کسب اطلاعات در رابطه با دیگر بازی‌ها، مقاله بازی های NFT را مطالعه نمایید.

 

بازی Aurory

آئوروری یک بازی نقش آفرینی ژاپنی است که در بستر بلاکچین قدرتمند سولانا ساخته شده است. این بازی در یک جهان خیالی به‌نام آنتیک (Antik) ساخته شده و به بازی‌کنندگان این امکان را می‌دهد را در این دنیا به گشت و‌گذار بپردازند، گوشه و کنار آن را کشف کنند، ماموریت آنجام دهند، با موجودات غریبه مبارزه کنند و با پیدا کردن آثار گمشده پاداش بگیرند.

به‌طورکلی بازی از دو مود PVE به معنی بازیکن در مقابل محیط و PVP به معنی بازیکن در مقابل بازیکن بهره می‌برد. در مود PVE بازی از یک روایت داستانی جذاب استفاده می‌کند، بازیکن در این حالت علاوه بر تجربه یک داستان شیوا اقدام به کشف دنیای بازی نیز می‌کند.

بازی آئوروری هنوز به مرحله اجرا و انتشار نرسیده و تاریخ انتشار آن مشخص نیست. هم‌اکنون تنها چند ویدئو و اطلاعات اندکی که از طرف تیم سازنده نشر پیدا کرده در دسترس است.

معرفی بازی Aurory
معرفی بازی Aurory

 

داستان بازی آئوروری

بازی آئوروری داستان از یک خط داستانی زیبا برخوردار است. داستان این بازی شامل دو دنیای متفاوت است که در تضاد یک دیگر ساخته شده‌اند.

یک دنیای آنتیک (Antik) که توسط حاکمانی ظالم اداره می‌شود که قدرت و ثروت را در انحصار خود نگاه داشته‌اند. موجوداتی که در این سرزمین زندگی می‌کنند به دلیل ظلم حاکمان و برده‌داری آنها تبدیل به موجوداتی عبوس و تاریک شده‌اند که خشونت بخشی از وجود آنها شده است. طرف دیگر دنیایی به‌نام توکانه (Tokane) وجود دارد که توسط حاکمانی خیرخواه اداره می‌شود. این دنیا روشن، رنگارنگ و زیبا طراحی شده و شامل موجوداتی شاد و سرزنده است.

حال حاکمان آنتیک دنیای تکانه را کشف کرده و شروع به ساخت‌گذرگاهی برای تصرف این دنیا می‌کنند، ساخت این گذرگاه شروع کننده ماجرا‌های جذابی است که بازی‌کننده را درگیر خود خواهد کرد.

 

نحوه کسب درامد در بازی آئوروری

این بازی از سیستم پاداش‌دهی به کمک توکن Aury استفاده می‌کند. بازی آئوروری برخلاف اکثر بازی‌های بلاکچینی که از ۲ توکن استفاده می‌کنند. تنها یک توکن به بازار عرضه کرده است. Aury هم توکن پاداش‌دهی و هم توکن حاکمیت پروتکل است. همین امر ثبات قیمتی بیشتری به این رمز‌ارز بخشیده است.

بازی‌کنندگان درصورت پیروزی مبارزات PVP با توکن آئوری پاداش کسب می‌کنند. همچنین با تکمیل ماموریت‌ها و گشت‌وگذار در دنیا و کامل کردن سیاه‌چاله‌ها (Dungen) آیتم‌های با ارزشی پیدا می‌شود که هم قابلیت استفاده در بازی هم امکان مبادله آن در بازار وجود دارد. تمامی آیتم‌ها، اسکین‎‌ شخصیت‌ها در قالب توکن NFT هستند که حق مالکیت را به‌طور تمام و کمال ایفا می‌کند.

 

آیتم‌های داخل بازی

در بازی آئوروری آیتم‌های مختلفی وجود دارد که هرکدام کاربرد‌های مختلفی دارند. در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

آئورورین (Aurorian)

آئورورین، به‌نوعی عکس آواتار بازی‌کنندگان و اسکین شخصیت‌ها است. بدون خرید این آیتم نیز می‌توان بازی را شروع کرد، اما با داشتن این توکن NFT امکانات جدیدی برای کاربر باز خواهد شد. این امکانات شامل:
 • هویت بصری کاربران ( آواتار)
 • دسترسی زود‌هنگام به آپدیت‌های جدید بازی
 • برتری در سیستم پاداش‌دهی
 • قابلیت حق رای در تصمیمات (DAO)
 • الویت در خرید زمین‌های داخل بازی
 • اولویت برای دریافت ایردراپ

 

 

Aurorian
Aurorian

 

زمین‌های بازی

در بازی آئوراری زمین‌های مختلفی برای خریدن وجود دارد. این زمین‌ها نیز به شکل توکن NFT ساخته شده‌اند. خرید زمین به کاربران امکان ورود به سیاهچاله‌ها برای پیدا کردن آیتم را می‌دهد. اگر شخصی که زمین ندارد و به خواهد به سیاهچاله‌ای در زمین دیگران سفر کند باید مبلغی برای ورود پرداخت کند که با توکن آئوری پرداخت می‌شود. نصف این مبلغ به صاحب زمین خواهد رسید. توسعه‌دهندگان وعده اضافه شدن امکانات بیشتری برای مالکان زمین در آینده داده‌اند. برای خرید یا فروش زمین‌ها می‌توان از بازار داخل بازی استفاده کرد.

 

Nefty‌ها (شخصیت‌های بازی)

شخصیت‌های بازی که Nefty نامیده می‌شوند مهم‌ترین آیتم‌های بازی هستند. این شخصیت‌ها را یا باید به‌صورت تخم در بازی پیدا کرد یا از بازار خرید. با طی کردن مراحل PVE ممکن است با تخم Nefty‌ها مواجه شوید. با استفاده از توکن آئوری می‌توان این تخم‌ها پرورش داد و به Nefty تبدیل کرد. شخصیت‌های مختلف هرکدام مهارت‌ها و قدرت‌های مختلفی نیز دارند. شناخت این مهارت‌ها و استفاده بجا از آنها برای بازی کنندگان پر اهمیت است.

 

Nefty
Nefty

سنگ‌های قدرت

در طول بازی ممکن است با آتیم‌هایی به شکل سنگ‌های قدرتی مواجه شوید. این آیتم‌ها نیز قدرت‌های جدیدی به شخصیت بازی کننده اضافه می‌کنند. از طرف دیگر این آتیم‌ها برای فروش و مبادلات داخل بازار بسیار مناسب هستند. بسته به نوع سنگ و قدرت آن قیمت‌ها متفاوت است.

 

توکن Aury

توکن آئوری قلب تپنده اکوسیستم آئوروری است. این توکن کاربرد‌های مختلفی دارد که به توضیح آن خواهیم پرداخت. آئوری دارای محدودیت عرضه ۱۰۰ میلیون واحد است که در زمان نگارش این مقاله تنها ۱۰ درصد توکن‌ها عرضه شده‌اند. توکن‌ها به واسطه استیکینگ و پاداش‌دهی درون بازی به مرور زمان آزاد خواهند.

از جمله‌کاربرد‌های این توکن به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • حاکمیت
 • خرید و فروش آیتم‌ها در بازار
 • استیکینگ
 • پرورش تخم‌ها برای تولید Nefty
 • آزاد سازی قسمت PVP با استیک کردن

درحال حاضر امکان حاکمیت توکن آئوری آزاد نشده‌ است. براساس وایت پیپر پروژه زمانی که بیش از نیمی از توکن‌ها عرضه قابلیت حاکمیت آن نیز فعال می‌شود.

 

استیکینگ توکن
استیکینگ توکن

 

مزایای بازی آئوروری

آئوروری نسبت به رقبای خود از مزایای بسیاری برخوردار است. این بازی از نظر گیم‌پلی، طراحی بصری، داستان و بسیاری از موارد دیگر یک سروگردن از رقبای بلاکچینی خود فراتر رفته است. مهم‌ترین مزایای آئوروری در زیر توضیح داده شده است.

 

طراحی گرافیکی زیبا

برخلاف بسیاری از بازی‌های بلاکچینی که ظاهری بسیار ساده و مبتدی دارند. آئوروری واقعا خلاقانه طراحی شده است. این بازی نه‌تنها از رقبای خود فراتر رفته بلکه با هدف رقابت با بازی‌های مطرح متمرکز شروع به‌کار کرده است. ظاهر بصری، طراحی محیط‌های فانتزی و وب سایت زیبای این بازی یکی از مهم‌ترین مزایای آن نسبت به رقبای خود است.

 

طراحی گرافیکی زیبا
طراحی گرافیکی زیبا

 

گیم‌پلی جذاب

آئوروری از لحاظ گیم‌پلی نیز فراتر از انتظارات عمل کرده است. وجود سبک نقش آفرینی و دنیای وسیع برای کشف رمز و راز‌های آن از مزایای مهم‌ این بازی به شمار می‌رود. همچنین قسمت‌های PVE و PVP بازی به جذابیت گیم‌پلی افزوده است. قسمت PVE امکان بازی تک‌نفره (Single Player) را فراهم کرده که خود قابل توجه است.

 

وجود خط داستانی

آئروری جزو معدود بازی‌‌های بلاکچینی است که یک خط داستانی زیبا برای بازی تک‌نفره طراحی کرده است. اتمسفر زیبای داستان، امکان کسب درآمد و پیدا کردن آیتم‌های مختلف حتی در بخش داستانی از مزایای بسیار مهم‌ این پروژه است.

جمع‌بندی

به واسطه پیدایش توکن‌های غیرمثلی (NFT)، توجه‌ ویژه‌ای به بازی‌های بلاکچینی به وجود آمد. روز‌به‌روز به تعداد بازی‌های بلاکچینی افزوده می‌شود. هرچند بسیاری آز آنها واقعا پروژه نیستند و تنها با هدف فروش تعدادی توکن و پول به جیب‌زدن به وجود آمده‌اند. اما آئوروری به پشتوانه تیم باتجربه و قدرتمند خود در زمینه بازی‌سازی و همچنین کریپتوکارنسی، با اهداف بلند مدت ارزشمندی پا به عرصه گذاشته است. آئوروری بازی بلاکچینی زیبا و آینده دار در زمینه صنعت بلاکچین است. بازیی که علاوه بر سرگرمی و تفریح امکان کسب درآمد را برای بازی‌کنندگان خود فراهم کرده است. امکان مبادله آیتم در بازار دورن بازی نه تنها باعث کسب درآمد مضاعف می‌شود بلکه جذابیت بازی را دو چندان کرده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا