جذب ۴۰۰۰۰۰ اتریوم توسط پروتکل‌های استیکینگ

بیش از دو هفته از ارتقای Shapella اتریوم در ۱۲ آپریل ۲۰۲۳ می‌گذرد که در بلاک ۶,۲۰۹,۵۳۶ رخ داد و سهامداران را قادر ساخت تا برای اولین بار عقب‌نشینی کنند. در زمان ارتقاء، کمی بیش از ۸ میلیون اتریوم در پروتکل‌های استیکینگ قفل شده بود. از آن زمان تاکنون، بیش از ۴۰۰,۰۰۰ اتر به ارزش ۷۶۳ میلیون دلار به ۱۷ پلتفرم استیکینگ اضافه شده است.

 

پلتفرم‌های ذخیره اتریوم به رشد خود ادامه می‌دهند

از امروز، ۳۰ آپریل ۲۰۲۳، ارزش کل قفل شده در پروتکل‌های استیکینگ مانند Lido Finance ،Coinbase’s Wrapped Staked Ether ،Rocket Pool ،Frax ،Stakewise ،Stakehound ،Ankr ،Ether.fi و Bitfrost کمی بیش از ۱۶ میلیارد دلار است.

 

بر اساس آمارهای ۳۰ روزه، شش پروتکل از ده پروتکل برتر که بر اساس ارزش قفل شده رتبه‌بندی شده اند، طی ماه گذشته سودهایی را تجربه کرده اند و چهار مورد از آنها رشد دو رقمی را نشان می‌دهند. در حال حاضر، Lido بر بازار ۱۶ میلیارد دلاری تسلط دارد و ۷۳.۶ درصد یا ۶,۲۰۶,۱۰۱ از ۸,۴۳۱,۶۰۵ اتریوم قفل شده در پروتکل‌های استیکینگ را در اختیار دارد.

 

داده‌ها نشان می‌دهند که درست پس از ارتقا Shapella، تعداد ۴۰۰,۷۳۵ اتریوم به ارزش ۷۶۳,۶۰۰,۵۴۲ دلار با استفاده از نرخ‌های تبادل اتر امروزی به حافظه پنهان ذخیره‌سازی اضافه شده است. معیارهای ۳۰ روزه لیدو افزایش ۵.۵۰ درصدی را نشان می‌دهد در حالی که پلتفرم استیکینگ مایع کوین بیس در ماه گذشته ۰.۶۴ درصد از دست داده است.

 

ارزش کل قفل شده (TVL) پروتکل Rocket Pool طی ۳۰ روز ۲۹.۲۴ درصد افزایش یافت در حالی که TVL پروتکل Frax به میزان ۳۱.۶۵ درصد افزایش یافت. مانند Lido، پروتکل Stakewise، پنجمین پروتکل بزرگ استیکینگ با افزایش ۳۰ روزه نسبتاً ۱.۲۳ درصدی بالاتر مواجه شد.

 

بایننس کلاه خود را در رینگ انداخته است و با یک محصول تازه راه‌اندازی شده برای استیک وارد میدان شده است و اکنون به عنوان دهمین پلتفرم بزرگ زیر Bitfrost ایستاده است. در حال حاضر، ارزش کل پروتکل قفل شده (TVL) تقریباً ۳۸.۶۹ میلیون دلار است و ۲۰,۳۰۵ اتر در برنامه گنجانده شده است.

 

پروتکل‌های استیکینگ در ماه‌های اخیر جذابیت قابل‌توجهی به دست آورده‌اند و به کاربران این امکان را می‌دهند که بتوانند پاداش‌های غیرفعال را دریافت کنند و در عین حال کنترل دارایی‌های خود را حفظ کنند. افزودن ۴۰۰,۰۰۰ اتر به TVL استیکینگ ظرف تنها دو هفته پس از ارتقاء Shapella، بر علاقه و توجه روزافزون این بخش تأکید دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا