Asean تسلط دلار را به چالش می‌کشد

رهبران ۱۰ کشور آسیای جنوب‌شرقی، اعضای انجمن کشورهای جنوب شرق آسیا (ASEAN)، توافق کردند که استفاده از ارزهای محلی را برای معاملات اقتصادی و مالی تشویق کنند. این گروه شامل برونئی، کامبوج، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام است. این اقدام به آنها کمک می‌کند تا اتکای خود به دلار آمریکا را کاهش دهند.

 

تلاش‌های کشورهای آسیای جنوب شرقی برای دلارزدایی

رهبران اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا (ASEAN) در لابوان باجو، اندونزی، برای چهل و دومین اجلاس سران Asean در ۱۰ تا ۱۱ می به ریاست اندونزی گرد هم آمدند. اعضای Asean شامل برونئی، کامبوج، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام هستند.

 

در بیانیه رسمی منتشر شده توسط رئیس در پایان این اجلاس آمده است:

ما بیانیه رهبران Asean را در مورد پیشبرد ارتباطات پرداخت منطقه‌ای و ترویج مبادلات ارزی محلی به منظور تقویت ترتیبات اتصال پرداخت دوجانبه و چند‌جانبه برای تقویت یکپارچگی اقتصادی پذیرفتیم و پرداخت‌های برون مرزی مقرون به صرفه‌تر در سراسر منطقه.

 

در ادامه این بیانیه آمده است:

ما متعهد می‌شویم که استفاده از ارزهای محلی را برای تراکنش‌های اقتصادی و مالی میان کشورهای عضو Asean تشویق کنیم تا یکپارچگی مالی منطقه‌ای را عمیق‌تر کنیم و توسعه بازار ارز به ارز محلی را برای تقویت ثبات مالی در منطقه ترویج دهیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا