هوش مصنوعی در اروپا قانونمند می‌شود

این لایحه خطر ابزارهای هوش مصنوعی را طبقه‌بندی می‌کند و توسعه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی را مجبور می‌کند تا استفاده از هر گونه مطالب دارای حق چاپ را افشا کنند. مناقشات در مورد هوش مصنوعی (AI) و استفاده آن از مطالب دارای حق چاپ در سناریوهای مختلف پس از افزایش عمده در استفاده از فناوری در تولید محتوا به‌وجود آمده است.

 

ابزارهای هوش مصنوعی برای ورود به قوانین اتحادیه اروپا

قانون‌گذاران اتحادیه اروپا در رأی‌گیری در ۲۷ آپریل، به افزایش استفاده از هوش مصنوعی پاسخ دادند که پیش‌نویس لایحه جدیدی را ارائه کرد که برای کنترل این فناوری و شرکت‌های توسعه‌دهنده آن طراحی شده بود.

 

جزئیات این لایحه در دور بعدی رایزنی میان مجالس مقننه و کشورهای عضو نهایی خواهد شد. اگرچه، همانطور که در حال حاضر وجود دارد، ابزارهای هوش مصنوعی به زودی بر اساس سطح خطر طبقه‌بندی می‌شوند. سطوح خطر از حداقل و محدود تا غیرقابل قبول متغیر است.

 

بر اساس این لایحه، ابزارهای پرخطر به طور کامل ممنوع نخواهند شد، اگرچه مشمول رویه‌های شفاف‌تر خواهند شد. به ویژه، ابزارهای مولد هوش مصنوعی، از جمله ChatGPT و Midjourney، موظف به افشای هرگونه استفاده از مطالب دارای حق چاپ در آموزش هوش مصنوعی خواهند بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا