تقریباً ۵۰ بانک روسیه سپرده‌های یوان را می‌پذیرند

تعداد فزاینده‌ای از مؤسسات بانکی در روسیه به مشتریان این امکان را می‌دهند که با یوان چین پس‌انداز کنند. این روند همزمان با کاهش تقاضا برای سپرده‌های دلاری و یورویی آمریکا در بحبوحه محدودیت‌های ارزی است که باعث فرار وجوه به حساب‌های بانکی در خارج از کشور شد.

 

انتظار می‌رود تقاضا برای دلار و یورو کاهش بیشتری پیدا کند، تقاضا برای سپرده‌های یوان در روسیه افزایش یافت

تعداد کمتری از روس‌ها می‌خواهند حساب‌های بانکی محلی را در ارزهای اصلی غربی باز کنند، در میان محدودیت‌هایی که در مورد کارهایی که می‌توانند با پول خود انجام دهند.

 

روزنامه ایزوستیا در مقاله‌ای نوشت:

داده‌های بانک روسیه نشان می‌دهد که حدود نیمی از کل پس‌اندازهای ارزی در بانک‌های روسیه در سال ۲۰۲۲ به حساب‌های بانک‌های خارجی منتقل شده است و سود سپرده‌های جدید به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

 

به گفته آنا روماننکو، مدیر ارتباطات در بازار مالی Vbr.ru، کاهش گسترده در تقاضا برای سپرده‌ها به دلار و یورو انتظار می‌رود.

 

این کارشناس خاطرنشان کرد:

تعداد بانک‌های حمایت‌کننده از سپرده‌گذاری به این ارزها نیز کاهش یافته است. در حال حاضر، تقریباً ۵۰ وام‌دهنده چنین حساب‌هایی باز می‌کنند.

 

روماننکو خاطرنشان کرد:

طبق داده‌های ما، تا ژانویه سال جاری، تعداد درخواست‌های آنلاین برای سپرده‌گذاری به دلار و یورو در دو سال گذشته به حداقل رسیده است.

 

او توضیح داد در حالی که به دلیل تضعیف روبل در ماه مارس، علاقه به دلار به طور موقت افزایش یافته است، تقاضا برای یورو هنوز کم است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا