آرمسترانگ خواستار تنظیم نهادهای کریپتویی متمرکز است

نابودی FTX سال‌ها کریپتو را به عقب انداخته است و این فاجعه احتمالاً تنظیم‌کننده‌ها را وارد عمل خواهد کرد. برایان آرمسترانگ، بنیان‌گذار و مدیر عامل Coinbase، معتقد است که قوانین ارزهای دیجیتالی ایده‌آل باید با بازیگران متمرکز شروع شود، زیرا بیشتر آسیب‌ها به مصرف‌کنندگان توسط این نهادها وارد شده است. آرمسترانگ در یک طرح اولیه واقع بینانه که اخیراً منتشر شده است، نیاز به پیگیری زودهنگام قوانین را به جای انتظار برای چیزی جامع و کامل برجسته کرد. او استدلال کرد که مقررات در ابتدا باید بر روی بازیگران متمرکز در کریپتو متمرکز شود، مانند صادرکنندگان استیبل کوین، صرافی‌ها و متولیان که بیشترین خطر آسیب مصرف‌کننده را دیده‌اند.

 

همه نگاه‌ها به نهادهای متمرکز است

یک مکان خوب برای شروع، مقررات استیبل کوین است، بخشی که قبلاً توجه زیادی را از سوی DC به خود جلب کرده است. به گفته آرمسترانگ، بازار استیبل کوین در ایالات متحده تحت قوانین استاندارد خدمات مالی قابل تنظیم است.

 

یک مقررات پایدار استیبل کوین ناشران را ملزم می‌کند که به عنوان یک تراست ایالتی یا منشور اعتماد ملی OCC ثبت نام کنند و تحت ممیزی‌های سالانه سختگیرانه قرار گیرند تا شفافیت داشته باشند که وجوه مشتریان در دارایی‌های ذخیره مناسب و جدا از وجه نقد شرکت نگهداری می‌شود. ناشران همچنین باید از کنترل‌های معقول و مدیریت هیئت مدیره اطمینان حاصل کنند، استانداردهای اساسی امنیت سایبری مانند انطباق با SOC را رعایت کنند و قابلیت لیست سیاه را برای برآورده کردن الزامات تحریم‌ها تنظیم کنند.

 

 

سپس، نگهبانان باید مبادلات و متولیان را هدف قرار دهند تا از فعالیت‌های مخرب جلوگیری کنند و در عین حال اطمینان حاصل کنند که نوآوری را خفه نمی‌کنند. به گفته رئیس کوین بیس، خدمات مالی سنتی می‌تواند به عنوان الهام‌بخش باشد که می‌تواند شامل اجرای روش‌های شناخت مشتری (KYC) و ضد پولشویی (AML)، ایجاد یک رژیم مجوز و ثبت فدرال و غیره باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا