آرکانزاس طلا و نقره را ارز قانونی اعلام کرد

لایحه‌ای که در ۱۱ آپریل به امضا رسید، طلا و نقره را در ایالت آرکانزاس آمریکا به ارز قانونی تبدیل کرد و به شهروندان این امکان را می‌دهد تا از سکه‌های طلا و نقره برای پرداخت بدهی‌ها استفاده کنند. این لایحه همچنین تصریح می‌کند که نوع طلا و نقره برای اهداف مالیاتی دارایی محسوب نمی‌شوند و معاملات انجام شده با این فلزات گرانبها عوارض مالیاتی در پی نخواهد داشت.

 

آرکانزاس طلا و نقره را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است

ایالت آرکانزاس برای تبدیل طلا و نقره به عنوان ارز قانونی در قلمروهای خود حرکت کرده است. قانون جدید آرکانزاس که توسط فرماندار آرکانزاس سارا هاکبی سندرز در ۱۱ آپریل امضا شد، به صراحت اشاره می‌کند که نوع طلا و نقره (به معنای هر نوع شمش یا سکه حاوی این مواد) می‌تواند برای پرداخت بدهی‌ها استفاده شود.

 

این قانون همچنین تصریح می‌کند که نوع یا پول قانونی به‌عنوان دارایی شخصی برای اهداف مالیاتی یا نظارتی شناخته نمی‌شود و خرید، فروش یا مبادله هر نوع یا شکلی از گونه‌ها هیچ‌گونه تعهد مالیاتی ایجاد نمی‌کند.

 

این قانون که ۹۰ روز پس از تصویب آن در جلسه قانونگذاری ۷ آپریل معتبر خواهد بود، آرکانزاس را به چهارمین ایالت تبدیل می‌کند که پس از وایومینگ، اوکلاهاما و یوتا، سکه‌های طلا و نقره تایید شده قبلی را به عنوان ارز قانونی تعیین کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا