ارز Ariva + پلتفرم Ariva، اقدامی نوین در صعنت توریسم

صنعت توریسم در جامعه امروزی به یکی از پردرآمد‌ترین مشاغل در دنیا تبدیل شده است. به‌طوری که برخی کشور‌ها بودجه سالیانه کشور را تنها از صنعت توریسم خود بدست می‌آورند. تخمین زده شده این صنعت در دنیا چیزی بیش از ۸ تریلیون دلار درآمد به خود اختصاص داده و با پیشرفت تکنولوژی روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است. حال چه فرصتی بهتر از اینکه فناوری بلاکچین وارد عرصه گردشگری شود، آیا امکان‌پذیر خواهد بود؟

پلتفرم آریوا، رمز ارزی که در سال ۲۰۲۱ معرفی شد، هدف خود را ادقام رمز ارز با صنعت گردشگری بیان کرده است. از نظر ظاهری آریوا پروژه‌ای پر پتانسیل و آینده دار است. اگر تیم توسعه به پروژه پایبند بمانند و طبق نقشه راه پیش‌روند، آریوا می‌تواند جایگاه مناسبی در آینده داشته باشد.

 

معرفی پلتفرم آریوا

آریوا یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین است که تصمیم دارد در حوزه‌ای بکرتر فعالیت کند. هدف اصلی این پروتکل ایجاد بستری برای پرداخت رمزنگاری در حوزه خدمات گردشگری است. آریوا در نظر دارد، تمامی امور از جمله رزرو هتل، رزرو پرواز، ترنسفر‌های مورد نیاز و موارد دیگر از طریق این پلتفرم با رمز‌ارز‌ها پرداخت و از پیش رزرو شوند. در واقع آریوا در نظر دارد به مرجع کاملی در حوزه امور گردشگری با ادقام فناوری بلاکچین ترکیب شود.

هرچند که این ایده شالوده اصلی پروژه را تشکیل می‌دهد، با این اهداف و برنامه‌های آریوا به همین یک مورد گفته شده خلاصه نمی‌شود.

کاربرانی از خدمات آریوا استفاده کرده‌اند می‌توانند تجربه خود را در قالب مقالات و بلاگ‌ها در سایت Ariva.world منتشر کنند و با اینکار به واسطه رمز ارز آریوا پاداش کسب کنند. همین امر باعث شده تا آریوا درصدد ارائه یک سوشیال مدیا یا شبکه مجازی نیز برآید تا با گذشت زمان به یک مرجع و دایره المعارف در حوزه گردشگری تبدیل شود.

همچنین در سال ۲۰۲۲ تیم پروژه از راه‌اندازی یک متاورس به‌نام Ariva Wonderland خبر دادند. متاورس آریوا نوعی گردشگری مجازی را به کار هدیه می‌دهد. به کمک این متاورس و عینک‌های واقعیت مجاری، کاربران می‌توانند گشت و گذار کنند، از اماکن تخیلی دیدن کنند، به کنسرت و تئاتر رفته و با توکن آریوا به خرید زمین‌ها و کالا‌ها بپردازند. امکان کسب و کار، تبلیغات و هر آنچه که از متاورس‌های دیگر انتظار داریم در دنیای شگفت انگیز آریوا وجود دارد.

 

معرفی پروژه آریوا

 

چه چیزی پلتفرم آریوا را منحصر به فرد می‌کند؟

ارز رمزنگاری شده Ariva یک توکن کاربردی است که Ariva.World و سایر خدمات آن را پشتیبانی می‌کند. همچنین به عنوان یک گزینه پرداخت راحت برای مسافران و بازرگانان طراحی شده است. اگر Ariva به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد، مسافران می‌توانند از نیاز به مبادله پول اجتناب کنند. بازرگانانی که آن را می پذیرند، در کارمزد پردازش تراکنش که توسط بانک‌ها و شرکت‌های کارت اعتباری دریافت می شود، صرفه جویی می کنند.

برای تسهیل پذیرش، Ariva یک دروازه پرداخت به نام Ariva.Finance دارد. این به کسب و کارهای گردشگری و بازرگانان آنلاین اجازه می دهد تا پرداخت‌های رمزنگاری شده را در چندین ارز دیجیتال از جمله آریوا، بیت کوین و اتریوم بپذیرند.

در حالی که بیشتر پیشنهادها Ariva مربوط به گردشگری دنیای واقعی است، اما دارای یک فراسوی سفر نیز می باشد. ArivaWonderland یک دنیای مجازی است که کاربران می توانند به کاوش و خرید قطعات زمین دیجیتال به عنوان توکن های غیرقابل تعویض (NFT) بپردازند.

 

تیم توسعه پلتفرم Ariva

Ariva در ۲۵ مه ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد. تیم Ariva هویت خود را که یکی از بزرگترین خط قرمز‌ها برای این ارز دیجیتال است، اعلام نکرده است.

طبق مقاله ای که در Ariva’s Medium منتشر شده است، اعضای اصلی تیم شامل یک شرکت با ۲۰ سال تجربه گردشگری جهانی، متخصصان گردشگری و یک تیم تحقیق و توسعه است. در این مقاله همچنین آمده است که Ariva یک همکاری بین چهار شرکت مستقر در کشورهای مختلف است. دلیل فرضی این پنهان کاری، اجتناب از تشکیل ساختاری غیرمتمرکز برای پروژه است. با وجود اینکه آریوا بیش از یک سال است که راه‌اندازی شده است، اما همچنان دلیل دیگری برای عدم پنهان‌کاری تیم سازنده ارائه نشده است.

 

تیم توسعه آریوا کیست؟

 

ارز دیجیتال ARV توکن بومی پلتفرم

ارز ARV توکن بومی پلتفرم آریوا است که در شبکه‌های بلاکچینی اتریوم و بایننس چین ارائه شده است. این توکن کاربرد‌های مختلفی از جمله روش پرداخت برای خرید خدمات گردشگردی، استفاده پولی در متاورس واندرلند، پاداش تولید‌کنندگان محتوا در شبکه مجازی آریوا و احتمالا در آینده نقش حاکمیت شبکه را به دارندگان توکن اعطا خواهد کرد.

آریوا منبع ذخیره ۱۰۰ میلیارد واحدی دارد که تاکنون ۷۳ درصد آنها در بازار عرضه شده است. چارتی که تیم توسعه برای عرضه توکن در بازار منتشر کرده است بر اساس مقادیر زیر است.

  • ۷۸.۹۴ درصد برای عموم
  • ۱۸.۴۰ درصد به کیف پول اصلی
  • ۲.۵۰٪ به صندوق توسعه
  • ۰.۱۶٪ به صندوق بازاریابی

 

ارز دیجیتال ARV توکن بومی پلتفرم

 

ریسک‌های احتمالی

آریوا به دلیل کمبود اطلاعات در مورد تیم توسعه، انتقادات زیادی را به دنبال داشته است. بسیاری حدس می زنند که کل پروژه می تواند یک کلاهبرداری رایج در حوزه ارز دیجیتال باشد که در آن توسعه دهندگان قیمت پروژه خود را تا حد امکان بالا می برند و سپس آن را رها می کنند.

این یک احتمال بالا در مورد Ariva است، زیرا به دلیل محرمانه بودن بسیاری از داده‌ها ابهام زیادی در مورد پروژه وجود دارد. منتقدان نظر بر این دارند که پروژه‌ای در صدد تغییر صنعت گردش‌گری برآمده است دلایل محکمی برای پنهان‌کاری ارائه نمی‌دهد. از طرف دیگر همچنان این پروژه جامعه محور نیست و سرمایه‌گذاران قدرت تصمیم‌گیری برای مسیر توسعه ندارند. هرچند در نقشه راه به وجود رای‌گیری و حاکمیت جامعه محور در ۳ ماهه آخر سال ۲۰۲۲ اشاره شده است.

 

نقشه راه

اگر به سایت اصلی پروژه رجوع کنید، نقشه راه پروژه را مشاهده خواهید کرد. مسیری که تیم توسعه برای آریوا در نظر گرفته است بسیار پربار و با رنگ و لعاب است. از راه‌اندازی متاورس تا تاسیس دفترکاری در دوبی را می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید. بسیاری از موارد تاکنون مطابق به نقشه راه پیش‌رفته که کمی اعتماد مخاطبان را به پروژه افزایش می‌دهد.

از مهم‌ترین مواردی در نقشه راه آمده است، ایجاد روابط تجاری با هتل‌ها و آژانس‌های گردشگری است که می‌تواند نقطه عطفی برای رسیدن پروژه به اهداف خود باشد.

همچنین صحبت‌های توکن‌سوزی و کاهش منبع توکن‌ها نیز در نقشه راه دیده می‌شود که می‌تواند به افزایش تقاضا در بازار کمک شایانی انجام دهد.

 

کلام آخر

آریوا یک پروژه خلاقانه و نوآورانه در صنعت ارز دیجیتال، پروژه‌ای پا را فراتر گذاشته و دنبال اهداف بزرگی حرکت می‌کند. با توجه به اینکه ابهاماتی در مورد پروژه و تیم توسعه وجود دارد. با این حال هیچ مدرکی بر اثبات کلاه برداری وجود ندارد، پروژه به قوت خود باقیست و مسیر توسعه را طی می‌کند. اگر تیم توسعه به پروژه پایبند بماند احتمال بسیار زیادی برا رشد این پروژه و بدست آوردن بازار خود وجود دارد. در نوآورانه بودن ایده آریوا شکی وجود ندارد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا