اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

مالیات کریپتو، لایحه ای در سنای آرژانتین لایحه ای

سنای آرژانتین لایحه‌ای را تصویب کرده است که به دولت اجازه می‌دهد بر دارایی‌های اظهار نشده شهروندان این کشور در کشورهای خارجی، مالیات دریافت کند. این شامل سهام، املاک، اوراق قرضه و حتی ارزهای دیجیتال می شود. هدف از این قانون، جمع آوری وجوه بیشتر برای پرداخت بدهی ۴۵ میلیارد دلاری آرژانتین به صندوق بین المللی پول (IMF) است.

 

لایحه مالیات بر دارایی به تصویب سنای آرژانتین رسید

سنای آرژانتین لایحه جدیدی را تصویب کرده است که به دولت اجازه می دهد از دارایی های شهروندان در کشورهای خارجی مالیات بگیرد. متن مصوب، مقرر می‌دارد که دولت بر انواع دارایی‌هایی که قبلاً به سازمان مالیاتی اعلام نشده است، مالیات خواهد داد، اعم از مستغلات، سهام، ارزهای دیجیتال و هر گونه دارایی با ارزش اقتصادی.

این سیاست تعیین می کند که این وجوه جمع آوری شده مستقیماً توسط وزارت اقتصاد مدیریت می شود. بسته به بازه زمانی و کالاهایی که در اختیار دارند، در صورت تایید، شهروندان آرژانتینی باید تا ۵۰ درصد از این دارایی ها را بپردازند. این صندوق که بر حسب دلار خواهد بود تا زمانی که آرژانتین بدهی حدود ۴۵ میلیارد دلاری خود به صندوق بین المللی پول (IMF) را پرداخت نکند فعال خواهد بود.

 

به گفته رسانه های محلی، این لایحه اکنون باید توسط اتاق نمایندگان تصویب شود، جایی که شانس کمتری برای تصویب دارد.

 

واکنش آرژانتینی ها

واکنش در کشور عمدتاً منفی بوده است و بسیاری از مردم بسیاری از جنبه‌های پیشنهادی این قانون را مورد انتقاد قرار می‌دهند. این پروژه از دارایی های رمزنگاری شده به عنوان بخشی از محدوده خود یاد می کند و این باعث نگرانی مردم در این بخش می شود. کیم گرائر، مدیر تحقیقات، فکر می کند دلیل خوبی برای این وجود دارد. طبق نظر او:

این کشور دارای بازار کلی ارزهای دیجیتال به ارزش نزدیک به ۷۰ میلیارد دلار است که بسیار بالاتر از ۲۸.۳ میلیارد دلار ونزوئلا است که در منطقه پس از برزیل در رتبه دوم قرار دارد.

 

این ممکن است نقدینگی مورد نیاز دولت را برای تامین مالی پرداخت‌های وام صندوق بین‌المللی پول فراهم کند. انتقادات دیگر از این پروژه مربوط به تأسیس بانک های خارجی به عنوان عوامل نگهداری این پول است و اینکه چگونه دولت از معاهدات بین المللی برای به دست آوردن اطلاعات در مورد دارندگان رمزارز استفاده می کند.

 

Sebastián M. Dominguez، از مشاوران مالیاتی SDC، اظهار داشت:

فهرست گسترده‌ای از کشورهایی وجود دارد که گزارش‌های مربوط به آرژانتینی‌های خارج از کشور را گزارش می‌کنند که به عنوان همکار شناخته می‌شوند. اینها بیش از ۱۲۰ کشور هستند، از جمله کشورهای دوستدار رمزنگاری مانند مالت، سیشل، جزایر ویرجین، لیختن اشتاین، جبل الطارق و السالوادور.

 

همانطور که قبلا گزارش شده بود، آژانس مالیاتی آرژانتین ماه گذشته حمایت خود را از یک سیستم گزارش جهانی اعلام کرد که به ناظران مالیاتی کمک می کند تا از فرارهای مربوط به ارزهای دیجیتال در سطح جهانی جلوگیری کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا