اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاری

سرمایه گذاری های رمزنگاری قانونی در آرژانتین

کمیسیون ملی اوراق بهادار (CNV)، که ناظر اوراق بهادار آرژانتینی است، اخیراً یک مرکز نوآوری با هدف پیشبرد گفتگوها در مورد ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری های فین تک راه اندازی کرده است. این سازمان به عنوان پیوندی بین نهادهای خصوصی و مؤسسه عمل خواهد کرد تا ابزارهای جدید فین‌ تک و کنترل‌شده رمزنگاری را به بازار عرضه کند.

 

تنظیم‌کننده اوراق بهادار آرژانتین اهمیت ویژه‌ای به فین‌تک و کریپتو می‌دهد

طبق گزارش ها، کمیسیون ملی اوراق بهادار (CNV)، تنظیم کننده اوراق بهادار آرژانتین، در حال انجام اقداماتی برای ساده کردن ورود ابزارهای سرمایه گذاری جدید فین تک و مبتنی بر رمزنگاری به بازار است. این موسسه اخیراً یک مرکز نوآوری راه‌اندازی کرده است که سرمایه‌گذاران خصوصی را با تنظیم‌کننده‌ها پیوند می‌دهد تا اطلاعاتی در مورد الزاماتی که این محصولات برای عرضه به بازار باید برآورده کنند، تبادل کنند.

 

آندرس کنسنتینو، رئیس CNV، نسبت به آینده این ابتکار خوشبین بود. او بیان کرد:

ما در زمینه ظهور دارایی‌های رمزنگاری و فین‌ تک فعال هستیم تا با این بخش همکاری کنیم و چارچوبی نظارتی و سیاستی در این زمینه ایجاد کنیم.

 

یکی از نگرانی‌های اصلی این هاب جدید و یکی از انگیزه‌های راه‌اندازی آن، تعداد کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال است که از زمان اوج گرفتن پذیرش ارزهای دیجیتال در کشور اتفاق افتاده است. در این مورد، کنسنتینو اظهار داشت:

این ابتکار همچنین با هدف بهبود چارچوب حفاظتی سرمایه گذار در برابر پدیده های ناگواری که معمولاً رخ می دهد، انجام می شود.

 

محصولات سرمایه گذاری کریپتو

این مرکز نوآوری ممکن است آغازگر دوره جدیدی از محصولات سرمایه گذاری مرتبط با رمزنگاری تنظیم شده در آرژانتین باشد. این نظر آندرس پونته، رئیس شرکت Matba Rofex، یک شرکت کارگزاری سرمایه گذاری است که اعلام کرد این محصولات در کوتاه مدت عرضه خواهند شد.

 

طبق منابع محلی، دو هدف پشت تنظیم سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در کشور وجود دارد. یکی از آنها حمایت از سرمایه گذارانی است که به دنبال سرمایه گذاری در بازارهای رمزنگاری از طریق راه اندازی محصولات تحت نظارت هستند. یکی دیگر از مزایایی است که آژانس مالیاتی ملی ممکن است از این محصولات برخوردار شود که به دلیل ماهیت آنها، نمی توان از AFIP، سازمان مالیاتی ملی پنهان ماند.

 

با وجود ابزارهای تنظیم‌شده، ظرفیت جمع‌آوری مالیات بر روی این ارزهای دیجیتال تقریباً قطعی خواهد بود، متفاوت از آنچه اکنون رخ می‌دهد، زمانی که بیشتر حرکات و سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها و پلتفرم‌های خارج از کشور انجام می‌شود.

 

در همین راستا، یک پروژه قانونی در اول آپریل در سنا ارائه شد که به دنبال مالیات بر تمام دارایی‌های آرژانتینی‌ها در کشورهای خارجی، از جمله ارزهای دیجیتال، برای پرداخت بخشی از بدهی این کشور به صندوق بین‌المللی پول است.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا