اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

افزایش ۸۰ درصدی تورم در آرژانتین

میزان تورم آرژانتین در هفته گذشته فاش شد و شاخص قیمت مصرف کننده سالانه (CPI) به رکورد ۷۸.۵ درصد رسید و این کشور را پس از ونزوئلا در لاتام از نظر تورم بالا در رتبه دوم قرار می‌دهد و قیمت‌ها در ماه اوت تقریباً ۸ درصد افزایش یافت و به آرژانتینی‌ها ضربه بزرگی زد. طبق نظرسنجی Bitso، این امر باعث شده است که آرژانتینی‌ها ارزهای دیجیتال را به عنوان راهی برای حفظ قدرت خرید خود از طریق استیبل کوین‌ها بررسی کنند.

 

تورم آرژانتین همچنان در حال رشد است و انتظار می‌رود امسال به ۱۰۰ درصد برسد

تورم در حال تبدیل شدن به یک مشکل بزرگ برای برخی از کشورهای لاتام است که اقتصاد آنها تحت تأثیر رکود اقتصادی فعلی قرار گرفته است. آرژانتین، یکی از بزرگترین اقتصادهای این منطقه، اکنون با سطوح شدید تورم مواجه است که بر جیب شهروندان تأثیر می‌گذارد. جدیدترین گزارش CPI نشان داد که قیمت‌ها ۷ درصد دیگر افزایش یافته است و این اعداد پس از تورم ونزوئلا که به بیش از ۱۰۰ درصد رسیده است، در رتبه دوم قرار دارند.

 

 

قیمت مواد غذایی و نوشیدنی در ماه اوت ۷.۱ درصد افزایش یافت، در حالی که سایر اقلام مانند پوشاک و لوازم خانگی افزایش شدیدتری را نشان دادند. تورم به ۷۸.۵ درصد رسید، بالاترین رقم از سال ۱۹۹۱ در میان جو نااطمینانی اقتصادی و سیاسی، با داشتن سه وزیر اقتصاد در کمتر از سه ماه! پزو آرژانتین یکی از ارزهای فیات است که در لاتام بیشترین آسیب را دیده است، با در نظر گرفتن نرخ رسمی، بیش از ۲۵ درصد در برابر دلار از دست داده است و تقریباً ۵۰ درصد از ارزش خود را با استفاده از نرخ های غیررسمی از دست داده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا