تسویه آرژانتین با صندوق بین‌المللی پول به یوان

آرژانتین بخشی از بدهی ۴۴ میلیارد دلاری خود را با صندوق بین‌المللی پول (IMF) با استفاده از یوان چین تسویه می‌کند.

 

آرژانتین بخشی از پرداخت صندوق بین‌المللی پول را به یوان چین تسویه می‌کند

آرژانتین به اجرای یوان چین به عنوان بخشی از اقتصاد ملی و بین‌المللی خود ادامه می‌دهد. علاوه بر پذیرش آن به عنوان یک ارز شناخته شده برای افتتاح حساب‌های بانکی به دلیل عرضه محدود دلار آمریکا در اقتصاد، این کشور اکنون از آن برای تسویه بدهی با موسسات بین‌المللی استفاده می‌کند. به گزارش خبرگزاری دولتی Telam، بانک مرکزی آرژانتین بخشی از پرداخت ۲.۷ میلیارد دلاری به صندوق بین‌المللی پول (IMF) را با استفاده از یوان چین پرداخت کرد.

 

۱.۷ میلیارد دلار با استفاده از حق برداشت ویژه (SDR) پرداخت شد، دارایی ذخیره بین‌المللی ایجاد شده توسط صندوق بین‌المللی پول و ۱ میلیارد دلار با استفاده از بخشی از خط سوآپ ارائه شده توسط دولت چین پرداخت شد. با کمک چین، آرژانتین به تعهدات خود در قبال صندوق بین‌المللی پول عمل کرد، بدون اینکه به ذخایر دلاری رو به کاهش خود دست یابد.

 

مقامات دولت آرژانتین به واشینگتن سفر خواهند کرد تا در مورد توافقی برای برنامه‌ریزی مجدد پرداخت‌های باقی مانده از ۴۴ میلیارد دلار بدهی آرژانتین به این سازمان مذاکره کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا