آرژانتین واردات از چین را به یوان تسویه خواهد کرد

وزیر اقتصاد آرژانتین، سرجیو ماسا، اعلام کرد که از ماه جاری، پرداخت‌ها برای واردات از چین با استفاده از یوان چین تسویه خواهد شد. این توافق که به کشور اجازه می‌دهد از ذخایر دلاری رو به کاهش خود محافظت کند، شامل پرداخت بیش از یک میلیارد دلار در ماه آپریل است.

 

آرژانتین معاملات دوجانبه با چین را به یوان چین انجام می‌دهد

آرژانتین، یکی از سه اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین، از یوان چین برای پرداخت برخی واردات استفاده خواهد کرد. بر اساس اظهارات سرجیو ماسا، وزیر اقتصاد آرژانتین، این کشور به منظور صرفه‌جویی در دلارهای کمیاب که هنوز باقی مانده است، پرداخت برای واردات چین را با استفاده از یوان چین آغاز خواهد کرد.

 

این توافق توسط تحلیلگران به عنوان یک پیمان مثبت برای ملت‌ها تلقی می‌شود، زیرا چین نفوذ و استفاده از یوان چین در لاتام را عمیق‌تر می‌کند و آرژانتین موفق می‌شود ۵ میلیارد دلار از ذخیره معاوضه را که بین آلفردو فرناندز، رئیس جمهور آرژانتین و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، در یک نشست دوجانبه که در هفدهمین اجلاس G20 در سال ۲۰۲۲ برگزار شد، تصویب شده بود، استفاده کند.

 

چین در حال حاضر شریک بین‌المللی آرژانتین است و این اقدام ظاهرا به این کشور اجازه می‌دهد تا وزن واردات را بر روی وضعیت ضعیف ذخایر آرژانتین کاهش دهد. فقط برای ماه آپریل، در حال حاضر ۱.۰۷ میلیارد دلار واردات وجود دارد که با یوان چین تسویه خواهد شد و ۰.۸ میلیارد دلار نیز قرار است در ماه می به همین روش پرداخت شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا