آرژانتین نرخ بهره را به ۱۰۰ درصد افزایش داد

بانک مرکزی آرژانتین نرخ بهره را تا نزدیک به ۱۰۰ درصد افزایش می‌دهد.

 

آرژانتین نرخ بهره را تقریباً ۱۰۰ درصد افزایش داد

بانک مرکزی آرژانتین افزایش ۶۰۰ واحدی در نرخ‌های بهره خود را تصویب کرد و در نبرد خود برای مهار یکی از بزرگترین فرآیندهای تورمی در تاریخ آرژانتین، این نرخ را به ۹۷ درصد رساند. به گفته مقامات بانک مرکزی، این اقدام بخشی از بسته‌ای است که تلاش می‌کند از سرمایه‌گذاری در پول محلی، پزو آرژانتین، که کاهش قابل توجهی در برابر دلار آمریکا را نیز تجربه کرده است، دفاع کند.

 

بانک مرکزی اعلام کرد:

تصمیم مقام پولی مبتنی بر هدف گرایش به بازده واقعی مثبت سرمایه‌گذاری‌ها در ارز محلی و اقدام فوری برای جلوگیری از نوسانات مالی به عنوان محرک انتظارات تورمی است.

 

این کشور در ماه آپریل نرخ تورم سالانه ۱۰۸.۸ درصدی را ثبت کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا