آرژانتین در بحبوحه کاهش ارزش پولش و تورم

خاویر مایلی، نامزد ریاست جمهوری برای انتخابات آینده آرژانتین، طرح دلاری‌سازی را برای اصلاح اقتصاد این کشور در صورت انتخاب ارائه کرده است. این پیشنهاد که موافقان و مخالفانی دارد، با هدف حل کاهش ارزش تاریخی پزو آرژانتین و تورم سالانه ۱۰۰ درصدی که آرژانتین در ماه مارس ثبت کرد، است.

 

اصلاح اقتصاد آرژانتین

اقتصاددانان آرژانتینی و مردم در حال بحث درباره دلاری شدن به عنوان راه‌حلی ممکن برای مشکلات کاهش ارزش پول و تورم هستند که این کشور در حال حاضر با آن مواجه است. پیشنهادی که توسط خاویر مایلی، یکی از قوی‌ترین رقبای انتخابات ریاست‌جمهوری اکتبر آینده بر اساس چندین نظرسنجی ارائه شده است، شامل کنار گذاشتن پزو آرژانتین به عنوان ارز فیات و تبدیل کلیه سپرده‌ها و ذخایر بانک‌های مرکزی و خصوصی به دلار آمریکا است.

 

به گفته مایلی، این یکی از راه‌حل‌های عملی‌تر برای مشکلات بی‌شماری است که اقتصاد ملی با آن مواجه است.

 

او در اوایل این ماه اظهار داشت:

اگر می‌خواهید به کلاهبرداری انتشار پول برای پوشش خزانه و پایان دادن به تورم پایان دهید، با توجه به اینکه سیاستمداران آرژانتینی دزد هستند، تنها راه این است که بانک مرکزی را تعطیل کنید و در آغاز دولت من، اقتصاد را دلاری کنید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا