قوانین ارزهای دیجیتال در آرژانتین

قوانین کلی کشور آرژانتین

آرژانتین به عنوان رهبر ارزهای دیجیتال در منطقه فعالیت دارد و قوانین ارزهای دیجیتال در آرژانتین توسط مقامی در کشور انجام می شود و وظیفه ی وضع قوانین را در رابطه با ارزهای دیجیتال را دارد که آن مقام بانک مرکزی کشور می باشد. با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال توسط مقامات پولی کشور صادر نمی شوند، قانونی نمی باشند و پول کشور به حساب نمی آیند.

بخش مالی کشور تعاریفی برای ارزهای دیجیتال دارد که باهم مروری بر روی آنها داشته باشیم؛ ارزهای دیجیتال نماینده ی دیجیتالی‌ای هستند که :

  • به صورت دیجیتالی معامله می شوند،
  • وسیله ای برای مبادله می باشند و یا
  • می توانند در حسابی ذخیره شوند.

اما با توجه به اینکه ارزها در قوانین ارزهای دیجیتال در آرژانتین وضعیت قانونی ندارند و حکم پول قانونی را ندارند، هیچ مقام قضایی در این باره مسئولیتی قبول نمی کند و در صورت بروز مشکل حمایتی از قربانیان نخواهد داشت. آرژانتین به منظور پیشگیری از پولشویی و تروریستی قوانینی در رابطه با گزارش دهی وضع کرده است تا تمام ارگان ها مجبور شوند به مقامات بالا دستی گزارش دهند و مالیاتی را هم برای افراد در نظر گرفته اند.

 

قوانین مالیاتی

دولت آرژانتین به منظور پیشگیری از کلاهبرداری ها و پیرو بودن از قوانین ضد پولشویی و تروریستی برای ارزهای دیجیتال مالیات در نظر گرفته اند. چنانچه سود حاصل از فروش ارزهای دیجیتال درآمد افراد تلقی شود مشمول مالیات درامد می باشد. اما در کل ارزهای دیجیتال به دلیل اینکه پول شناخته نمی شوند، مالیاتی هم در نظر گرفته نمی شود.

هر ساکن آرژانتینی با دارایی های دیجیتالی که قصد فروش آنها را دارد موظف است تا مالیات دارایی خود را پرداخت کند. در صورتی که ضرری از جانب ارزهای دیجیتال به کشور وارد شود، برای جبران آن نمی توان از ارزهای دیگر استفاده کرد.

 

خرید و فروش در قوانین ارزهای دیجیتال در آرژانتین

همانطور که پیش تر گفته شد، ارزهای دیجیتال در قوانین ارزهای دیجیتال در آرژانتین قانونی نیستند اما ممنوعیتی هم ندارند و افراد جامعه می توانند به راحتی به خرید و فروش و معاملات دیجیتال خود بپردازند. نکته ای که وجود دارد پیروی از KYC می باشد که افراد را ملزم می کند تا تمام تراکنش های مشکوک را گزارش دهند. به علاوه با توجه به KYC، برای افراد علاقه مند به ترید می بایست احراز هویت صورت گیرد. به این معنی که برای هر تراکنش، دو طرف معامله ملزم هستند تا اطلاعات فردی خود را در سامانه مالی ثبت کنند تا هویت ها از سوی دولت تأیید شوند.

 

استخراج ارزهای دیجیتال

قوانین ارزهای دیجیتال در آرژانتین همچنان در هاله ای از ابهام وجود دارند و به راحتی نمی توان اذعان کرد که ازهای دیجیتال و موارد مربوط به آنها مجاز هستند یا خیر. اما نکته ای که وجود دارد اعلام شدن قانونی نبودن ارزهای دیجیتال می باشد. دولت کشور برای خرید و فروش منعی نگذاشته است و استخراج ارزهای دیجیتال هم چیزی خارج از این نخواهد بود. افراد بدون داشتن محدودیتی در کشور قادر به ماینینگ خواهند بود و تنها مسئله ی برق و توان مصرفی دستگاه ها باید بررسی شوند تا ماینر ها در صورت به صرفه بودن در این حوزه مشغول شوند.

 

صرافی ها

خرید و فروش در کشور آرژانتین منع قانونی ندارد و افراد با خیال راحت می توانند در این کشور به تراکنش های دیجیتال بپردازند. اما باید به این نکته توجه کرد که مردم باید قانونی بودن و دارای مجوز بودن صرافی ها را بررسی کنند. چراکه دولت در قوانین ارزهای دیجیتال در آرژانتین اعلام کرده است که ارزهای دیجیتال قانونی نیستند و هیچ گونه حمایتی را هم در این باره نخواهد داشت. در نتیجه تنها خود مردم هستند که باید موارد جانبی را بررسی و احتیاط کنند.

البته لازم به ذکر است که نظارت گروه ویژه مالی بر روی این تراکنش ها وجود دارد. تمام صرافی ها و شرکت های ارز دیجیتال می بایست در صورت مشاهده ی تراکنش های مشکوک فورا به واحد مربوطه گزارش دهند. به علاوه ملزم هستند که از تمام قوانین ضد پولشویی و تروریستی پیروی کنند. این قوانین شامل حال صرافی های دارای مجوز هستند و به همین دلیل است که دولت آرژانتین بر روی انتخاب صرافی قانونی تأکید می کند.

امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا