اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

امکان پرداخت مالیات با USDT در مندوزای آرژانتین

طبق گزارش‌ها، مقامات استان مندوزا به شهروندان این امکان را می‌دهند تا هزینه‌ها و مالیات‌های دولتی را با ارزهای دیجیتال بپردازند. اداره مالیات منطقه این اقدام را هدف استراتژیک نوسازی و نوآوری توصیف کرد که می‌تواند به مودیان مالیاتی ابزارهای متفاوتی برای انجام تعهدات مالیاتی خود بدهد.

 

شهروندان استان مندوزا آرژانتین می‌توانند مالیات خود را به جای پزو، با تتر بپردازند

برخلاف موضع مندوزا که طرفدار ارزهای دیجیتال است، بانک مرکزی آرژانتین چندان طرفدار این صنعت نیست و در اوایل سال جاری، موسسات مالی داخلی را از تسهیل خدمات دارایی دیجیتال منع کرد. بر اساس یک گزارش محلی، تسویه مالیات در ارزهای دیجیتال به جای پزو در یکی از بزرگترین استان های آرژانتین، مندوزا، امکان‌پذیر شد. در ابتدا، مقامات منطقه پرداخت‌های تتر (USDT) را می‌پذیرند، در حالی که در مرحله بعدی، قصد دارند دارایی‌های دیجیتال بیشتری را به عنوان یک گزینه اضافه کند.

 

مالیات دهندگان می‌توانند از کیف‌پول‌های رمزنگاری محبوب مانند Binance ،Buenbit ،Bitso، Ripio ،Bybit و Lemon Cash استفاده کنند. در آپریل امسال، قانونگذاران بوینس آیرس نیز چیزی مشابه را در نظر گرفتند. شهردار هوراسیو رودریگز لارتا اظهار داشت که پایتخت قصد دارد فرآیندهای مدیریتی خود را دیجیتالی کند و افزود که فناوری بلاک چین نقش کلیدی ایفا خواهد کرد.

 

او همچنین اشاره کرد که شهروندان ممکن است در آینده نزدیک این شانس را داشته باشند که مالیات خود را با ارزهای دیجیتال بپردازند:

ما برای تسهیل پرداخت مالیات که نهمین اقدام این طرح است، تلاش خواهیم کرد. ما به همراه شرکت‌های پیشرو در تلاش هستیم تا کسانی که مایلند، بتوانند مالیات خود را به ارزهای دیجیتال بپردازند.

 

البته شایان ذکر است که بانک مرکزی جمهوری آرژانتین (BCRA) چندان از بخش دارایی دیجیتال حمایت نمی‌کند و چندی پیش، بانک‌های محلی را از ارائه خدمات ارز دیجیتال به مشتریان منع کرد.

 

 

این واحد تجاری اعلام کرد:

اقدامی که توسط هیئت مدیره BCRA دستور داده شد، به دنبال کاهش خطرات مرتبط با عملیات با این دارایی‌هاست که می‌تواند برای کاربران خدمات مالی ایجاد شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا