اخبار قانون‌ گذاریاخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

دولت آرژانتین ایجاد یک CBDC ملی را پیش می برد!

دولت آرژانتین اولین گام ها را در راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) برداشته است. یک فرمان جدید با شماره ۲۰۷/۲۰۲۲ به ضرابخانه آرژانتینی دانشکده های جدیدی می دهد تا در تحقیق، توسعه و انتشار ارزهای دیجیتال مشارکت کنند. این امر آرژانتین را در مسیر کشورهایی مانند برزیل و مکزیک قرار می دهد که در حال حاضر در توسعه ارزهای الکترونیکی خود نقش دارند.

 

آرژانتین زمینه را برای CBDC آماده می کند

دولت آرژانتین در حال آماده سازی زمینه قانونی برای صدور آتی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود، پزو دیجیتال است. دولت آرژانتین در فرمانی که در ۲۶ آپریل با شماره ۲۰۷/۲۰۲۲ تصویب و منتشر شد، وظایف ضرابخانه ملی را اصلاح کرد و به آن مسئولیت ها و امکانات جدیدی داد.

 

در این دانشکده‌های جدید، این فرمان شامل ضبط و پردازش دیجیتال داده‌ها، تصاویر، کدها، صداها و ریزتراشه‌ها، طراحی و توسعه نرم‌افزار، اجرای امنیت دیجیتال، پردازش از راه دور اطلاعات، چاپ و/یا ضبط پایگاه‌های اطلاعاتی است.

 

در حالی که ضرابخانه ملی به تازگی دارای دانشکده هایی برای چاپ پول ملی بود، مصوبه جدید این تغییر را با بیان اینکه:

در حال حاضر، پیشرفت محیط‌های دیجیتال از نظر تراکنش‌ها و پرداخت‌ها، هوش مصنوعی و سیستم‌های حاکمیت دیجیتال، و همچنین ظهور و گسترش فناوری بلاک‌چین، فناوری‌های رمزنگاری و دارایی‌ها، به‌روزرسانی دسترسی ضرابخانه ملی را توجیه می‌کند.

 

برای روزندو گراواناگو، مشاور حقوقی در حوزه دارایی های کریپتو، این حرکتی واضح در جهت صدور CBDC است. او بیان کرد:

این الگویی را به ما می دهد که آرژانتین در تلاش است تا به روند CBDC وارد شود، روندی که از پول امانتداری الکترونیکی متمرکز استفاده می کند.

 

بستر ملی مبادلات و پرداخت آرژانتین

همچنین، تغییرات دیگری در هدف اصلی سازمان وجود دارد که به ایجاد آتی یک صرافی ملی با امکان پردازش پرداخت اشاره دارد. از این حیث، این مصوبه به ضرابخانه ملی اجازه می‌دهد تا با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی، بسترهای معاملاتی یا هر وسیله دیگری، پرداخت‌ها و یا وصول‌ها را از طرف اشخاص ثالث مدیریت و اجرا کند.

گراواناگو به رسانه های محلی اعلام کرد که:

با این آیین نامه، ضرابخانه ملی اختیار ایجاد نوعی بورس مرکزی را پیدا می کند.

 

این تغییرات آرژانتین را در چشم انداز CBDC در لاتام قرار می دهد و پس از کشورهایی مانند برزیل و مکزیک که در حال حاضر مشغول تحقیقات و توسعه وظایف مربوط به انتشار آتی ارزهای دیجیتال خود هستند، قرار می گیرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا