اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

تایید پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک!

اگرچه ایلان ماسک به دنبال فسخ قرارداد خرید توییتر و تبدیل آن به یک شرکت خصوصی است، سهامداران غول رسانه‌های اجتماعی به پیشنهاد خرید ۴۴ میلیارد دلاری رای مثبت دادند. این تصمیم اندکی پس از شهادت رئیس سابق امنیت شرکت در کمیته قضایی سنا اتخاذ شد. دو طرف قرار است ماه آینده در دادگاه Delaware با هم ملاقات کنند.

 

سهامداران توییتر پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک را با وجود شکایت تایید کردند

بلومبرگ با استناد به یک کنفرانس تلفنی کوتاه میان سهامداران توییتر گزارش داد که آنها به پذیرش پیشنهاد خرید ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک رای مثبت داده اند. از آنجایی که میلیاردر می‌خواهد از این معامله عقب‌نشینی کند، توییتر اکنون سعی خواهد کرد او را مجبور به خرید شرکت در دادگاه کند.

 

ماسک در اوایل سال جاری برنامه‌های خود را برای خرید این پلتفرم رسانه‌های اجتماعی با پیشنهادی ۴۴ میلیارد دلاری ارائه کرد. با این حال، او چند ماه بعد نظر خود را تغییر داد و ادعا کرد که شرکت نتوانسته اطلاعات دقیقی درباره تعداد حساب‌های جعلی در این پلتفرم به او ارائه دهد. به این ترتیب، شرکت تصمیم گرفت از ماسک به دلیل عقب‌نشینی از قرارداد شکایت کند و حتی او را به دلیل نتایج ضعیف سه ماهه دوم سرزنش کرد.

 

جالب اینجاست که ارزش خالص توییتر بر اساس برخی برآوردها حدود ۳۲ میلیارد دلار است که رقمی بسیار کمتر از پیشنهاد ماسک است.

 

تایید سهامداران توییتر تنها یک روز پس از شهادت پیتر زاتکو، رئیس سابق امنیت این شرکت در مقابل سنای ایالات متحده، مبنی بر اینکه این غول رسانه‌های اجتماعی یک دهه عقب‌تر از استانداردهای امنیتی خاص است، صورت می‌گیرد. او همچنین قبلاً از ادعاهای ماسک حمایت کرده بود که تعداد پروفایل‌های جعلی بسیار بیشتر از آنچه توییتر ادعا می‌کند است. یک قاضی آمریکایی گفت وکلای ماسک می‌توانند از شهادت افشاگر در دادگاه استفاده کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا