درخواست‌های عضویت BRICS بیشتر می‌شود

به گفته نالدی پاندور، وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی، کشورهای بریکس در پاسخ به افزایش تقاضا از سوی کشورهایی که به دنبال پیوستن به آن هستند، دستورالعمل هایی را تدوین می کنند. او توضیح داد که بریکس علاقه زیادی را از تعدادی از کشورها به خود جلب کرده است و اعضای ما در حال کار بر روی این مفهوم هستند که چگونه گروه می‌تواند به این علاقه پاسخ دهد. بسیاری از کشورها به دنبال یک مجمع چند قطبی هستند که مدرن، فراگیر و متمرکز بر خیر عمومی باشد.

 

علاقه به عضویت در BRICS افزایش می‌یابد

نالدی پاندور، وزیر روابط و همکاری بین‌المللی آفریقای جنوبی فاش کرد که کشورهای بریکس در حال کار بر روی دستورالعمل‌هایی هستند تا منافع فزاینده کشورهایی را که می‌خواهند به بلاک اقتصادی بپیوندند، برآورده کنند. کشورهای بریکس شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی هستند. امسال ریاست بریکس در اختیار آفریقای جنوبی است.

 

Pandor دوشنبه به نقل از Telesur در مورد تقویت مشارکت برای یک سیستم جهانی عادلانه‌تر گفت:

بریکس در حال جلب توجه بسیاری از کشورهای مختلف است و اعضای ما در حال کار بر روی این مفهوم هستند که چگونه این گروه می‌تواند به این علاقه پاسخ دهد. ما امیدواریم که رهبران ما دستورالعمل‌های نهایی را در پایان اجلاس بریکس ارائه کنند.

 

کشورهای بریکس تلاش‌هایی را برای گسترش نفوذ جهانی این گروه انجام داده اند. در ماه آپریل، آنیل سوکلال، سفیر آفریقای جنوبی در گروه BRICS، فاش کرد که بلوک اقتصادی هر روز درخواست‌هایی برای پیوستن به آن دریافت می‌کند. او در آن زمان اظهار داشت که ۱۳ کشور قبلاً به طور رسمی درخواست پیوستن کرده اند و ۶ کشور دیگر به طور غیر رسمی درخواست کرده اند. عربستان سعودی و ایران از جمله کشورهایی هستند که برای پیوستن به آن ابراز علاقه کرده اند.

 

پاندور همچنین بر اهمیت تقویت همکاری جهانی با ایجاد اتحادهای تأثیرگذار که با سازمان ملل متحد برای پیشبرد برنامه توسعه بین‌المللی فراگیر و آینده‌نگر همکاری می‌کنند، تأکید کرد. او خاطرنشان کرد که گروه بریکس پتانسیل انجام این نقش متحول‌کننده را دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا