اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

اپل در پرونده Toast Plus محافظت می‌شود

یک قاضی فدرال در کالیفرنیا حکم داده است که شرکت اپل از دعوای دسته جمعی Toast Plus که در آن یک برنامه کیف‌پول رمزنگاری جعلی در اپ استور اپل موجود بود محافظت می‌شود. یک مشتری پس از دانلود این برنامه تقلبی از غول فناوری شکایت کرد و مقداری ارز دیجیتال را از دست داد.

 

اپل پس از دانلود اپلیکیشن جعلی کریپتو توسط مشتری، مسئولیتی در قبال ضرر ندارد

بلومبرگ روز سه شنبه گزارش داد که قاضی فیلیس جی همیلتون از دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا حکم داده است که شرکت اپل در یک دعوای دسته جمعی که در آن یک برنامه کیف‌پول رمزنگاری تقلبی برای دانلود در فروشگاه برنامه شرکت در دسترس بوده است، مسئولیتی ندارد.

 

شاکی هادونا دیپ، یک سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال، اپل را متهم کرد که یک برنامه موبایل تقلبی را میزبانی می‌کند که از Toast Plus، یک برنامه کیف پول قانونی XRP تقلید می‌کند. این اپلیکیشن جعلی نام و نشانی مشابه با همتای قانونی خود داشت. او در سپتامبر سال گذشته یک شکایت دسته جمعی علیه غول فناوری در دادگاه فدرال مریلند تنظیم کرد. پرونده در ماه دسامبر به ناحیه شمالی کالیفرنیا منتقل شد.

 

در این دادخواست توضیح داده شده است که در ژانویه ۲۰۱۸، شاکی برنامه جعلی را از اپ استور اپل دانلود کرده و از آن برای انتقال تقریباً ۴۷۴ سکه XRP از صرافی ارز دیجیتال Bittrex به کیف پول Rippex استفاده کرده است.

 

درباره ارز ریپل بیشتر بدانید.

 

Rippex در فوریه ۲۰۱۸ تعطیل شد، اما شاکی همچنان می‌توانست از کیف پول‌های دیگر به سکه‌هایش دسترسی داشته باشد. شاکی سپس کلید خصوصی XRP خود یا یک عبارت اولیه را در مارس ۲۰۲۱ به Toast Plus مرتبط کرد. با این حال، هنگامی که او حساب Toast Plus خود را در اوت ۲۰۲۱ بررسی کرد، متوجه شد که حسابش در مارس ۲۰۲۱ حذف شده است و سکه‌های XRP سپرده‌گذاری شده او در هیچ کجا یافت نمی‌شوند.

 

دیپ ادعا کرد که بیش از ۵,۰۰۰ دلار خسارت به دلیل میزبانی اپل از برنامه کیف‌پول رمزنگاری تقلبی متحمل شده است. شاکی شریک او ریومی ناگائو ادعا می‌کند که او ۵۰۰,۰۰۰ دلار ضرر کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا