اپل وایت پیپر بیت کوین را از دستگاه‌هایش حذف کرد

بدون اطلاع بسیاری از کاربران مک، پی دی اف نه صفحه‌ای به مدت پنج سال در اعماق فایل‌های سیستم اپل پنهان ماند. کپی دیجیتالی وایت پیپر بیت کوین ساتوشی ناکاموتو یک تخم مرغ عید پاک بود که در اوایل این ماه در یک برنامه اسکنر آزمایشی در macOS جاسازی شده بود. اما اپل اکنون آن را از آخرین نسخه بتای سیستم عامل خود حذف کرده است.

 

حذف وایت پیپر بیت کوین از مک‌بوک‌های اپل

با حذف برنامه اسکنر آزمایشی به نام Virtual Scanner II از نسخه بتا، وایت پیپر بیت کوین به همراه تمام عناصر دیگری که با آن همراه بود، از سیستم‌عامل حذف شد.

 

طبق یک گزارش، پس از به‌روزرسانی کاربران به MacOS Ventura 13.4 beta 3 که در روز سه‌شنبه برای توسعه‌دهندگان عرضه شد، این سند دیگر در دسترس نخواهد بود. از سوی دیگر، کاربرانی که مک خود را به آخرین نسخه بتا به‌روزرسانی نکرده‌اند، همچنان می‌توانند با اجرای یک دستور، فایل را پیدا کنند.

 

در یک پست وبلاگی در تاریخ ۵ آپریل، یک تکنسین آمریکایی به نام اندی بایو فاش کرد که هنگام تلاش برای تعمیر چاپگر بی‌سیم خود، به وایت پیپر بیت کوین برخورد کرده است. او در ادامه افزود که کپی پی‌دی‌اف وایت پیپر می‌توانست با macOS Mojave که در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد به سیستم اضافه شود.

 

این کشف باعث ایجاد چندین تئوری توطئه از جمله گمانه‌زنی در مورد هویت ساتوشی ناکاموتو شد. متعاقباً، کریگ رایت، دانشمند کامپیوتر جنجالی و خالق بیت کوین خودخوانده، اپل را به نقض قوانین کپی رایت متهم کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا