اپل و گوگل خطرات سیستماتیک برای کریپتو هستند

بالاجی سرینیواسان، کارآفرین ارز دیجیتال در رسانه‌های اجتماعی هشدار داد که مقامات در ایالات متحده و جاهای دیگر ممکن است تلاش کنند شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را مجبور کنند تا کلیدهای خصوصی را از دستگاه‌ها و برنامه‌های تحت کنترل خود استخراج کنند. مدیر اجرایی سابق Coinbase معتقد است که این کار برای واریز وجوه به دولت‌های تشنه پول انجام می‌شود.

 

غول‌های فناوری اپل و گوگل می‌توانند کلیدهای خصوصی را از دستگاه های آیفون و اندروید استخراج کنند

به گفته بالاجی سرینیواسان، مدیر ارشد فناوری سابق (CTO) در صرافی ارز دیجیتال Coinbase، اگر داشتن بیت کوین کافی به مهم‌ترین مسئله سیاسی در سال‌های آینده تبدیل شود، دولت‌های ورشکسته ممکن است تلاش کنند تا برخی از رمزارزهای مردم را در دست بگیرند.

 

سرینیواسان روز جمعه در توییتی نوشت:

در حالی که حمله ۵۱ درصدی متعارف از طریق ماینینگ چیزی نیست که ایالات متحده اکنون بتواند به راحتی آن را انجام دهد، ممکن است سعی کند اپل، گوگل و سایر شرکت‌های فناوری را وادار کند که کلیدهای خصوصی را در سرورها، دستگاه‌ها و مرورگرهایی که کنترل می‌کنند، جستجو کنند و برای بازپرداخت هرگونه وجوه دزدیده شده به یک دولت فدرال تشنه پول استفاده کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا