اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاری

فروش آپارتمان با بیت کوین در پرتغال

آپارتمانی در پرتغال فروخته شده است و خریدار مستقیماً با ارز رمزنگاری شده در اولین گزارش به نوبه‌ی خود در این کشور، هزینه را پرداخت می کند. طبق مقررات جدیدی که اجازه معاملات املاک و مستغلات با ارزهای دیجیتال را می دهد، خانه با ۳ بیت کوین بدون تبدیل به یورو خریداری شد.

 

خریدار برای آپارتمان در پرتغال، با بیت کوین پرداخت می کند

یک آپارتمان در شهر براگا پرتغال با ارز دیجیتال بدون تبدیل به پول فیات خریداری شده است. گزارش های رسانه های محلی این معامله را اولین معامله در تاریخ بازار املاک کشور توصیف کرده اند.

 

مالک جدید ۳ بیت کوین (BTC) برای خانه پرداخت کرد که در زمان خرید حدود ۱۱۰,۰۰۰ یورو ارزش داشت. پورتال خبری تجاری ایده آلیستا اعلام کرد، سند مالکیت در روز پنجشنبه گذشته، ۵ می، در منطقه پوووا د ورزیم پورتو منتقل شد.

 

این خرید با کمک آژانس املاک و مستغلات Zome، شرکت حقوقی Antas da Cunha Ecija و شرکای Switzerland’s Crypto Valley انجام شد. رئیس اتاق سردفتران پرتغال نیز شرکت کرد.

 

خرید ملک به طور مستقیم با ارز رمزنگاری شده اکنون در پرتغال به لطف مقررات جدیدی که اخیراً توسط نهادی که فعالیت های اسناد رسمی را همراه با وزارت دادگستری تنظیم می کند، تصویب شده است.

 

در گذشته، قبل از پرداخت به فروشنده، سکه ها باید به یورو تبدیل می شدند. اکنون، کسب املاک و مستغلات می تواند یک عملیات رمزنگاری ۱۰۰٪ باشد که در آن پول دیجیتال در ازای حقوق مالکیت مبادله می شود.

 

برای انجام چنین فروش هایی، برای رعایت قوانین مبارزه با پولشویی، باید رویه های خاصی را دنبال کرد. منبع وجوه فیات که دارایی های دیجیتال با آن خریداری شده است، باید قبل از انتقال سکه ها مشخص شود و آدرس عمومی کیف پول رمزنگاری ارائه شود.

 

اخبار مربوط به معامله دارایی با سرمایه ارز دیجیتال پس از گزارش اخیر بانک اسپانیا منتشر شد که نشان داد سهم پرتغال در حجم تراکنش های ارز دیجیتال در منطقه یورو از وزن تولید ناخالص داخلی (GDP) در اقتصاد منطقه ارز واحد بیشتر است.

 

پرتغال با هزینه های زندگی نسبتا مقرون به صرفه و یک رژیم مالیاتی مناسب برای رمزنگاری، به مرکزی برای نوآوری های فناوری و اخیراً برای پناهندگان از بخش کریپتو اوکراین تبدیل شده است. سود حاصل از فروش بیت کوین و موارد مشابه مشمول مالیات بر درآمد در کشور نمی باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی قوانین ارزهای دیجیتال در پرتغال، این مقاله‌ را مطالعه کنید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا