یکی دیگر از اعضای فینیکو در امارات دستگیر شد

مقامات اجرای قانون در امارات متحده عربی یکی از نمایندگان ارشد فینیکو را بازداشت کردند که در طرح پانزی کریپتو باعث شده بود که هزاران سرمایه‌گذار در سراسر جهان فریب بخورند. این دومین دستگیری یکی از اعضای بلندپایه این طرح هرمی در یک ماه گذشته در این کشور خلیج فارس است.

 

روسیه به دنبال استرداد کلاهبردار فینیکو که توسط اینترپل در امارات دستگیر شد است

یکی دیگر از افرادی که در سازماندهی بزرگترین طرح‌ هرمی روسیه در سال‌های اخیر، فینیکو، نقش داشته، در امارات تحت بازداشت قرار گرفته است. بازداشت ادوارد صابیروف در این کشور عربی پس از انتشار اخباری مبنی بر دستگیری زیگمونت زیگمونتوویچ، یکی از بنیانگذاران  این طرح پانزی، در ماه گذشته منتشر شد. گفته می‌شود که هر دو نقشی کلیدی در اختلاس از میلیون‌ها نفر قربانیان این کلاهبرداری داشته اند.

 

دفتر دادستانی کل روسیه به خبرگزاری ریانووستی گفت که سابیروف در ۱۲ نوامبر در فهرست تحت تعقیب بین المللی قرار گرفت. دفتر ملی اینترپل امارات متحده عربی دستگیری وی را در ۳۰ نوامبر اعلام کرد. دفتر ملی مرکزی اینترپل روسیه قبلاً از مقامات امارات متحده عربی برای بازداشت ۶۰ روزه درخواست کرده و قصد روسیه برای درخواست استرداد وی از وزارت دادگستری این کشور را اعلام کرده است.

 

بیشتر بدانید: طرح پانزی چیست؟

 

یکی دیگر از نمایندگان برجسته فینیکو، مارات سابیروف، همچنان تحت تعقیب است. بازرسان اشاره می‌کنند که سابیروف‌ها مستقیماً با مدیریت ارشد هرم کریپتو مرتبط بودند، از نزدیکان بنیانگذار و مغز متفکر آن، کریل دورونین، که از ژوئیه ۲۰۲۱ در زندانی در روسیه به سر می‌برد اند. آنها وقتی طرح در حال فروپاشی بود به همراه زیگمونتوویچ موفق شدند روسیه را ترک کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا