باز هم کلاهبرداری کریپتویی در هنگ کنگ

طبق گزارش‌ها، یک زن ۵۵ ساله ساکن هنگ کنگ قربانی یک کلاهبرداری آنلاین سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال شده و کل پس انداز خود را به ارزش نزدیک به ۷ میلیون دلار هنگ کنگ (تقریباً ۹۰۰,۰۰۰ دلار) از دست داده است. این گونه موارد کلاهبرداری اخیراً در منطقه بسیار رایج شده است. یک مطالعه تخمین زد که سرمایه‌گذاران هنگ کنگ در نیمه اول سال ۲۰۲۲ حدود ۵۰ میلیون دلار به دلیل طرح‌های کلاهبرداری کریپتویی از دست داده اند. این مجرم در صورت دستگیری با حداکثر ۱۰ سال زندان مواجه خواهد شد.

 

کسب مال با فریب

بر اساس پوشش South China Morning Post، این زن زمانی که در ژانویه امسال در اینستاگرام با وی تماس گرفته شد، طعمه این کلاهبرداری شد. تحقیقات گفت که آنها بعداً در یک برنامه پیام‌رسانی دیگر شروع به چت کردند.

 

پس از جلب اعتماد او، کلاهبردار به او توصیه کرد که یک حساب کاربری در یک پلتفرم ناآشنا برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال با وعده بازدهی عالی راه‌اندازی کند. ماموران اجرای قانون بیان کردند که اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در محل برگزاری در مورد قیمت دارایی‌های دیجیتال تقلبی بوده و به صورت دستی کنترل می‌شود.

 

پلیس گفت:

به او گفته شد که سود روزانه ۲۵۰۰ دلار هنگ کنگ و سود تضمین شده ده‌ها هزار دلار آمریکا به او پرداخت خواهد شد.

 

جنایتکار قربانی را فریب داد تا ۶.۹۶ میلیون دلار هنگ کنگ (۸۸۶,۶۰۰ دلار) بین فوریه تا پایان مارس به ۱۹ حساب بانکی تعیین شده منتقل کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا