یک رالی دیگر برای بیت کوین در راه است؟

یک بن‌بست سیاسی بر سر سقف بدهی ایالات متحده و تأثیر بالقوه آن بر قیمت بیت کوین که در حال حاضر ۷۵ درصد در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است. تحلیلگران در مورد تأثیر فدرال رزرو و سقف بدهی ایالات متحده بر قیمت بیت کوین اختلاف نظر دارند. در ۲۶ آپریل، مجلس نمایندگان ایالات متحده لایحه‌ای را برای افزایش سقف بدهی ایالات متحده تصویب کرد. این امر باعث شد تا تحلیلگران تأثیر بالقوه آن را بر قیمت بیت کوین ارزیابی کنند.

 

رکود تورمی برای ایجاد یک رالی بیت کوین مانند سال ۲۰۲۰

برخی از تحلیلگران، از جمله جسی مایرز، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری Onramp، معتقدند که افزایش سقف بدهی باعث ‌شود فدرال رزرو پول بیشتری چاپ کند و در نتیجه جریان سرمایه به دارایی‌های خطرناک مانند بیت کوین را افزایش می‌دهد.

 

سقف بدهی نشان‌دهنده حداکثر مقدار پولی است که دولت ایالات متحده می‌تواند برای پرداخت صورت حساب‌های خود وام بگیرد.

 

افزایش آن به این معنی است که می‌تواند بدهی بیشتری برای تولید سرمایه بیشتر صادر کند. اما از آنجایی که فدرال رزرو به دلیل سفت‌کردن کمی و کاهش جریان پول موجود، دیگر اوراق قرضه نمی‌خرد، ممکن است جذب خریداران برای بدهی دولت آمریکا دشوار باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا