قوانین ارز دیجیتال آفریقاقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در آنگولا

قوانین کلی در کشور

قوانین ارزهای دیجیتال در آنگولا تحت نظر بانک مرکزی این کشور می باشد که خیلی هم به این موضوع نمی پردازد. طبق مطالعه ای در سال ۲۰۱۸ توسط اکوبانک (EcoBank)، نه بانک مرکزی و نه دولت آنگولا هیچ یک راجع به قانونی بودن ارزهای دیجیتال حرفی نزده اند. در کل با وجود اینکه رمزارزها در این کشور غیر قانونی نیستند، دولت آنگولا هشداری مبنی بر خطرات و ریسک های این دنیای مجازی و تکنولوژی به مردم کشور داد.

سپتامبر سال ۲۰۲۰، قانونگذار بانک مرکزی آنگولا اعلام کرد که بانک مرکزی کشور قصد دارد تا ریسک های این رمزارز ها را ارزیابی نمایند. این اعلامیه بنا به درخواست بانک ملی انجام شد که خواستار پیدا کردن راه حل برای وارد کردن بلاکچین به سیستم مالی آنگولا بودند.

 

قوانین خرید و فروش ارزهای دیجیتال در آنگولا

با توجه به این موضوع که ارزهای دیجیتال در کشور آنگولا غیر قانونی تلقی نمی شوند، خرید و فروش در این کشور به راحتی انجام می شود و عموما هم با صرافی های پی ۲ پی (P2P) بهتر است. با بررسی صرافی ها برای قانونی و معتبر بودنشان بدون دغدغه ای می توان به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی پرداخت.

نکته ی قابل توجه ای که وجود دارد، در صورتی که خلافی صورت بگیرد (سرقت و یا کلاهبرداری)، دولت هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد و حمایتی از قربانیان نخواهد داشت.

امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

هشت + 14 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا