اخبار جهاناخبار هک و امنیت

گرداننده های پروژه اسکم ICO قدیمی به صحنه بازگشتند

کیف پول کلاهبرداری یک ICO قدیمی به طور ناگهانی فعال شد و ۲۲ میلیون دلار پول خارج کرد

به گزارش zachxbt، کیف پولی با وجوهی که از کلاهبرداری ICO 2018 جمع‌آوری شده بود، ناگهان برای اولین بار در حدود سه سال گذشته با مبادله مقدار زیادی ETH با USDC در بین پنج کیف پول فعال شد. هنوز مشخص نیست که این مبادله توسط صاحب کیف پول انجام شده است یا شخص دیگری. وجوه دزدیده شده نیز بلوکه نمی شود.

Sparkster ICO، که ۳۰ میلیون دلار در ICO جمع‌آوری کرد، در ژوئیه ۲۰۱۸ به نتیجه رسید، طبق گزارش ها، سرمایه گذاران را با وعده بازده بسیار بالا ۳۰۰ برابر بیشتر از سرمایه اولیه آنها گمراه کرد. چنین استراتژی بازاریابی معمولاً توسط پروژه‌های ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود، زیرا چیزی جز ارزش سوداگرانه پشت توکن‌ها یا سکه‌های نسبتاً جدید وجود نداشت.

اخبار مرتبط

Do Kwon Terra از سوزاندن توکن های LUNA پشتیبانی نمی کند.
در بازه زمانی بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸، صنعت ارزهای دیجیتال مملو از پروژه‌ها و تیم‌های کلاه‌برداری مختلفی بود که هدفشان جمع‌آوری وجوه از کاربران بی‌تجربه برای توکن‌های ذاتاً بی‌ارزش بود.

متأسفانه، افزایش گسترده سرمایه بازار ارزهای دیجیتال، کلاهبرداران بیشتری را در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ جذب کرد، زیرا بازار شاهد تعداد زیادی کلاهبرداری و هک مرتبط با DeFi و NFT به ارزش میلیون‌ها سرمایه کاربران بود.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا