هشدار تحلیلگران نسبت به پیامدهای First Republic

تصاحب اخیر First Republic Bank، چهارمین بانک ایالات متحده که در سال جاری ورشکسته شده است، نگرانی‌ها را در مورد عواقب احتمالی این شکست جدید بر روی اقتصادهای ایالات متحده و بین‌المللی برانگیخته است. در حالی که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده به مردم اطمینان داده است که سیستم بانکی ایمن باقی می‌ماند، تحلیلگران هشدار می‌دهند که این ممکن است آخرین ورشکستگی بانک در این دوره از آشفتگی نباشد.

 

تحلیلگران می‌گویند فروپاشی First Republic Bank نقاط ضعف سیستم بانکی ایالات متحده را نشان می‌دهد

سقوط اخیر First Republic Bank، دومین ورشکستگی بزرگ بانکی در تاریخ ایالات متحده، زنگ خطر را برای تحلیلگران در مورد عواقب احتمالی که ممکن است بر اقتصاد این کشور داشته باشد به صدا درآورده است. در حالی که رئیس جمهور جو بایدن اطمینان داده است که سیستم بانکی ایمن است، برخی معتقدند چهارمین ورشکستگی بانکی در یک سال ممکن است نشان دهد که سیستم بانکی ایالات متحده دارای ضعف‌های سیستمی است.

 

یک مدیر سرمایه‌گذاری ناشناس در یکی از بانک‌های پکن به گلوبال تایمز گفت که این سقوط جدید احتمالاً منجر به ورشکستگی بانک‌های بیشتری در بحران نقدینگی آینده خواهد شد.

 

او بیان کرد:

این تصاحب نشان می‌دهد که مشکل از آنچه در ابتدا پیش‌بینی می‌کردیم شدیدتر است، زیرا معتقد بودیم که بحران پس از کمک مالی قبلی کاهش یافته است.

 

جیمی دیمون، مدیرعامل جی‌پی مورگان، بانکی که First Republic را در اختیار گرفت، اعلام کرد که معتقد است این بخش از بحران به پایان رسیده است. با این حال، برخی از تحلیلگران آمریکایی بر خلاف این فکر می‌کنند. توماس پیسکورسکی، استاد دانشکده بازرگانی کلمبیا، معتقد است که سایر بانک‌ها ممکن است در معرض خطر باشند.

 

وی اعلام کرد:

با محاسبات ما نزدیک به ۲۰۰ بانک دیگر ممکن است با شکست مواجه شوند که بسیاری از آنها کوچکتر از First Republic هستند. مسائل تمام نشده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا