اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاری

فشار سناتورهای آمریکایی به مارک زاکربرگ

شش سناتور آمریکایی از مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، در مورد نحوه رسیدگی به کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خود، از جمله فیس‌بوک، اینستاگرام و واتساپ، خواستار پاسخ‌هایی شده‌اند. قانونگذاران گفتند ما نگران هستیم که متا زمینه مناسبی برای تقلب در ارزهای دیجیتال فراهم کند که آسیب قابل توجهی به مصرف‌کنندگان وارد می‌کند.

 

سناتورها از مارک زاکربرگ و متا پاسخ می‌خواهند

سناتورهای آمریکایی رابرت منندز، شرود براون، الیزابت وارن، دایان فاینشتاین، برنارد سندرز و کوری بوکر به طور مشترک روز پنجشنبه نامه‌ای به مارک زاکربرگ، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل متا، درباره تلاش‌های شرکتش برای مبارزه با کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال در شبکه اجتماعی آن، پلتفرم‌های رسانه‌ای از جمله فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ ارسال کردند.

 

سناتورها با استناد به گزارش‌های اخیر کلاهبرداری در دیگر پلتفرم‌ها و برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی، از جمله داده‌های کمیسیون تجارت فدرال (FTC)، نوشتند:

ما نگران هستیم که متا زمینه مناسبی برای تقلب در ارزهای دیجیتال فراهم کند که آسیب قابل توجهی به مصرف‌کنندگان وارد می‌کند.

 

در این نامه توضیح داده شده است:

در حالی که کلاهبرداری‌های رمزنگاری در سراسر رسانه‌های اجتماعی رایج است، چندین سایت متا محل شکار کلاهبرداران هستند. در میان مصرف‌کنندگانی که در یک وب‌سایت رسانه‌های اجتماعی در ارزهای دیجیتال کلاهبرداری شده‌اند، ۳۲ درصد این کلاهبرداری را در اینستاگرام، ۲۶ درصد در فیس‌بوک و ۹ درصد در واتس‌اپ شناسایی کرده‌اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا