خشکسالی فصل آلتکوین به رکورد دو ساله رسید

بر اساس داده‌ها، اکوسیستم ارزهای دیجیتال طولانی‌ترین زمان خود را بدون فصل آلتکوین تحمل کرده است. تا کنون، بیش از دو سال بدون فصل آلتکوین می‌گذرد و هیچ سیگنالی مبنی بر ظهور فصل آلتکوین وجود نداشته است.

 

فصل آلت کوین به مدت ۲ سال از بازار ارزهای دیجیتال می‌گریزد

اخیراً، رسانه‌های اجتماعی و انجمن‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال مملو از بحث‌هایی در مورد فصل آلتکوین (آلت سیزن) و مدت زمان بی‌سابقه بدون آن بوده‌اند. اساساً، فصل آلتکوین دوره‌ای در بازار ارزهای دیجیتال است که در آن قیمت ارزهای دیجیتال ثانویه، معروف به آلتکوین، در مقایسه با بیت کوین (BTC) برای چندین هفته یا ماه افزایش می‌یابد. شاخص فصل آلتکوین که در سایت blockchaincenter.net موجود است، اشاره می‌کند که اگر ۷۵ درصد از ۵۰ سکه برتر در فصل گذشته (۹۰ روز) بهتر از بیت کوین عمل کنند، آن را فصل آلتکوین در نظر می‌گیرند.

 

این شاخص در حال حاضر نشان می‌دهد که ما در فصل بیت کوین هستیم، وضعیتی که حداقل از ماه می ۲۰۲۱ ادامه داشته است. برخی از ناظران بازار معتقدند که فصل آلتکوین ممکن است از اواخر سال ۲۰۲۰ تا نوامبر ۲۰۲۱ رخ داده باشد. صرف نظر از این، تقریباً دو سال گذشته است. از آخرین فصل آلتکوین. مهم‌ترین فصل آلتکوین تا به امروز در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ آغاز شد و در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ به پایان رسید. از هم اکنون، طبق این شاخص، ۷۵ درصد از ۵۰ توکن ارزهای دیجیتال برتر در مقایسه با بیت کوین عملکرد ضعیفی دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا