معرفی پروتکل آلفا فایننس در بستر شبکه اتریوم

پروتکل Alpha Finance

آلفا فایننس یک پروتکل دیفای زنجیره ای می باشد که برای اتصال کاربران به انواع خدمات، ابزار و یا محصولات مالی طراحی شده است. پروتکل Alpha، دارای یک پروتکل وام‌دهی می باشد که با نام Alpha Lending شناخته می شود. آلفای وام‌دهی اولین محصول این پروتکل می باشد که در شبکه ایجاد شده است. به علاوه، شبکه به کاربران خود مبادلات دائمی و کشت سود را ارائه می دهد. کشت سود به این معناست که شبکه پاداشی را برای کاربرانی در نظر می گیرد که نقدینگی خود را در این پلتفرم قرار داده اند. بنابراین ترتیب رسیدگیِ پروتکل آلفا فایننس به تقاضاها به این شکل می باشد و تجربه ای مناسب کاربران ایجاد می کند.

با توجه به محصولات نوآورانه و روند کاربر پسند، امور مالی آلفا، اکوسیستمی بزرگ ایجاد کرده است که کاربران می توانند هر آنچیزی که برای آزادی مالی و دریافت سود می خواهند را بدست بیاورند تا به تمام نیازهای محقق نشده ی خود برسند.

معرفی پروتکل Alpha Finance

 

نحوه عملکرد Alpha Finance

اکوسیستم پروتکل Alpha برای کاهش خطرات در امور مالی غیرمتمرکز، مدیریت و مبادلات رمزارز ها ساخته شده است. در عین حال، آلفا قصد دارد تا فرصت هایی ایجاد کند که سود بدست آمده از نقدینگی ها را افزایش دهد. پروتکل آلفا بر این است تا با به کارگیریِ همکاری، سیستم را به این هدف خود برساند؛ این فرایند با استفاده از ساختار زنجیره ای تسهیل می شود، بنابراین پروتکل می تواند کاربران را به شبکه های دیگر همچون اتریوم و یا بایننس متصل کند و تعامل یکپارچه ای را میان پروتکل Alpha و سایر اکوسیستم های دیگر ایجاد نماید. 

اکوسیستم آلفا فایننس بر پایداری و همکاری متکی می باشد؛ جایی که کلیه محصولات داخل اکوسیستم، در یک همکاری مشترک قرار می گیرند تا به محصولات آلفا همچون آلفای وام‌دهی این اجازه را بدهند تا با شبکه های دیگر تعامل داشته باشند. پایداری هم از طریق استفاده از توکن Alpha اتفاق می افتد که مشارکت در حاکمیت و استخراج نقدینگی را رقم می زند. به علاوه، توکن آلفا به عنوان روش اصلی پرداخت در شبکه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. 

کاربران شبکه قابلیت استفاده از محصولات Alpha Finance همچون آلفای وام‌دهی و آلفای هومورا را دارند (این محصولات برای بازگشت سود بیشتر از طریق نقدینگی ها در پلتفرم دیفای ایجاد شده اند.). به علاوه، تیم پروتکل آلفا فایننس، محصول دیگری با نام AlphaX ایجاد کرده اند و ورژن دوم آن نیز بنا به استقبال بی نظیر افراد از آن، تولید شد. این محصول به کاربران اجازه می دهد تا بدون نیاز به لیست و به صورت مستقل، مبادلات دائمی داشته باشند. در کل، پروتکل Alpha Finance خدماتی نظیر زیر را به کاربرانی که در اکوسیستم و پروتکل وام‌دهی شرکت کرده اند، می دهد:

  • وام گرفتن
  • قرض گرفتن
  • استیک کردن
  • استخراج نقدینگی
  • جمع‌آوری بهره
  • به حداکثر رساندن سود

 

تاریخچه پروتکل آلفا فایننس

پروتکل Alpha Finance توسط Tascha Punyaneramitdee، رئیس سابق استراتژیِ پروتکل Band بنیانگذاری شد. تاشا در حین کار با تحلیلگران سرمایه گذاری بانکی و مدیر محصول بودن در یک غول فناوری با نام Tencent، توانست تا تجربه های زیادی را کسب کند.

سال ۲۰۲۰، آلفا بایننس در بستر بایننس وارد این عرصه شد و باعث سازمان‌دهی ِفروش توکن برای Alpha شد. تیم رسمی آلفا بایننس از حداقل هفت عضو فعال تشکیل شده است که برنده ی چهار دوره المپیاد بین المللی ریاضی نیز در میان آنها می باشد؛ نیپون پیتی‌ماناری مهندس ارشد و محقق بلاکچین می باشد. تیم نامبرده قصد دارد تا توسعه های بیشتری را اتخاذ کند و این در حالی می باشد که کل تیم به صورت فعال، در انجمن های بروزرسانی ها، تحصیلات، رسانه های اجتماعی و بلاگ نویسی مشارکت دارند.

تاریخچه پروتکل Alpha Finance

 

چه چیزی Alpha Finance را منحصر به فرد می کند؟

از آنجایی که دیفای در حال گسترش و توسعه ی سریع می باشد، تعداد پروژه های بلاکچینی که بر روی امور مالی غیر متمرکز فعالیت می کنند و محصولات دیفای ارائه می کنند نیز در حال افزایش می باشد. مسئله ای که آلفا فایننس را متمایز می کند، پرداختن به نیازهای بر آورده نشده و ایجاد رابط کاربرری راحت می باشد که دسترسی به محصولات Defi را افزایش می دهد. بر خلاف بسیاری از پروژه های مشابه در این صنعت، پروتکل آلفا فایننس برای رسیدگی به نیازهای اتصالِ محصولات دیفای با شبکه های دیگر همچون اتریوم و BSC، از قابلیت همکاری و ساختار زنجیره ای استفاده می کند.

از آنجایی که پروژه با بالاترین سرعت ممکن در حال توسعه می باشد، محصولات جدید نیز در حال اضافه شدن به پروتکل می باشند که AlphaX ازجدیدترین محصولات می باشد که پروتکل مبادله دائمی بدون لیست را ارائه می دهد. با این محصول، کاربران می توانند تراکنش های خود را بدون هیچگونه وقفه ای و بدون نیاز به دانستن اتفاقات پشت پرده، انجام دهند.

 

امنیت شبکه ی آلفا فایننس

ALPHA توکنی ERC-20 می باشد؛ به این معنا که پروتکل Alpha Finance توسط شبکه ی اتریوم پشتیبانی می شود. اتریوم در حال حاضر بر پروتکل Proof of Work متکی می باشد که ماینرها نقش مهمی در ایمن‌سازی شبکه و اعتبارسنجی تراکنش ها دارند. فعلا اتریوم قصد دارد تا به پروتکل Proof of Stake منتقل شود، چراکه مقرون به صرفه تر و کم مصرف تر می باشد.

امنیت شبکه ی پروتکل آلفا فایننس

 

همچنین، آلفا فایننس از یک سری ممیزی ها نیز عبور می کند تا از امنیت قراردادهای هوشمند برای کاربران اطمینان حاصل شود و از حملات مخرب جلوگیری شود.

 

چه چیزی به آلفا ارزش می دهد؟

ظرفیت فنی، تکنولوژی، نوآوری، کاربرد، ابزار مفید و فعالیت های کلیِ تیم، همه و همه به پروتکل Alpha Finance ارزش می دهد. تیم آلفا سعی می کنند تا بر روی بروزرسانی ها و پیشرفت ها کار کنند. ارزش ذاتی پروتکل به تکنولوژی و ارتباط آن با دیفای می باشد و توسط ارزش آنها در بازار شناسایی نمی شوند.

عوامل متعددی بر روی ارزش رمزارزها در بازار تأثیر می گذارند که با قیمت آنها نیز ارتباط مستقیم دارد. قیمت آلفا تحت تأثیرِ عواملی چون نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال، تغییر روندها، ارتقاء ها، بروزرسانی ها، همکاری ها و ادغام ها، تعداد کاربران فعال و همچنین رویدادها و اخبار مهم می باشد. ارزش بازار آلفا نوسان دارد و دلیل آن هم بخاطر وجود تغییرات مکرر، بیشتر در نوسانات، می باشد.

 

توکن Alpha Venture DAO با نام اختصاری ALPHA

توکن آلفا یک توکن با چند هدف کاربردی در پروتکل Alpha می باشد. ALPHA روش اصلیِ پرداخت در شبکه است که برای استیکینگ در پروتکل وام‌دهیِ آلفا، استخراج نقدینگی و اداره شبکه نیز به کار می رود. کاربران بر روی شبکه کنترل دارند؛ به این شکل که دارندگان توکن آلفا می توانند نحوه تعامل پروتکل با سایر شبکه ها و خدمات مالی را از طریق سازمان مستقل غیرمتمرکز که توسط تیم آلفا فایننس برنامه ریزی شده است، تعیین کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با توکن آلفا به مقاله ی “معرفی ارز ALPHA” مراجعه نمایید.

توکن Alpha Venture DAO با نام اختصاری ALPHA1

 

چند کوین آلفا در حال گردش است؟

در زمان نگارش این مقاله، تعداد ۴۴۶,۳۳۰,۱۲۶ کوین در حال گردش می باشد. حجم مبادلات در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶,۹۷۶,۷۱۴ می باشد. پروتکل آلفا بایننس درست همانند سایر پروتکل ها، منابع محدودی دارد که ضد مکانیزم تورم عمل می کند و به حفظ ارزش آن در دراز مدت کمک می کند؛ حداکثر تعداد آن نیز یک میلیون است. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت coinmarketcap مراجعه نمایید.

 

توکن آلفا، نماینده ای برای نوآوری Web3

دارندگان توکن می توانند تا با به اشتراک گذاری توکن ها، هزینه و کارمزد پروتکل را از محصولات داخلی و توکن ها دریافت کنند. در نتیجه، توکن های پروژه های آینده‌دارِ Web3، چندین کاربرد خواهند داشت؛ از داشتن حق دخالت، در رابطه با اداره ی پروتکل گرفته تا استفاده ی محصولات، قبل از اشخاص دیگر. جامعه ی غیر متمرکز آلفا فایننس، جامعه ای می متشکل از افراد جسور می باشد که قصد شکل دادنِ آینده ی Web3 را در سر دارند. این راهی برای برنامه های غیر متمرکز و نو آوری Web3 است. سازندگان این پروژه، اکوسیستمی کامل برای پیش بردن پروژه های Web3 خود دارند.

 

نحوه استیکینگ آلفا فایننس

آلفا فایننس تحت پوشش شبکه اتریوم می باشد و این شبکه هم متکی بر پروتکل PoW می باشد که به ماینر ها نیازمند است؛ اما توکن ALPHA قابلیت استخراج شدن را ندارد. ارز آلفا تنها به منظور افزودن نقدینگی به استخرهای مختلف استفاده می شود.

نحوه استیکینگ alpha finance

 

کلام آخر

Alpha Finance، پروتکلی منحصر به فرد در بخش دیفای (DeFi) می باشد که مشارکت و میزبانی از محصولات با ارزش گوناگون را در بستری غیر متمرکز امکان‌پذیر می کند. این پروتکل توسعه ی بیش از حد سریعی را با تیمی تجربه می کند که این افراد، با تجربه و با تحصیلات مرتبط در حوزه بلاکچین و امور مالی می باشند. 

با توجه به محبوب تر شدنِ ALPHA (به لطف آمار بالای استفاده از آن)، ارزش بازار آلفا نیز ممکن است که از پروتکل آلفا و توکن آن پیروی کند.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا